2006
05.30

merykЛуцьк. Бар “Неофіт”. Саме тут відбулась зустріч кореспондентів “Луцька неформатного” з представником однієї з яскравих тусовок Луцька – байкером Мериком. Він люб’язно погодився відповісти на кілька наших надокучливих питань, звичайно, це все було закріплено певною дозою істинно байкерського напою – пива :) А було це так…

- Хто такі байкери?

- Розкажу про історію виникнення байкерів. Це було в Америці десь в 50-ті роки, після Другої світової війни. Дуже багато військових льотчиків лишилося без роботи. Спочатку вони на кукурузниках поля розпорошували, а потім, в кінці 50-х почали з’являтися компанії з великим лайнерами, які їх витіснили. Тоді вони продають свої літаки і стають байкерами: купляють мотоцикли, вдягають шкіру, їздять в шлемах пілотів. Деякі байкери займалися навіть торгівлею зброєю, наркотиками і т.д. Перший клуб, який виник – це було в Америці наприкінці 50-х – в кінці 60-х, він називався “Ангели пекла”. Там була жорстка структура, вони займалися розбійними нападами, розборками, наркотою, торгівлею зброєю і т.д. Потім почали формуватися інші клуби і в інших країнах. Взагалі структура клуба складна: є і президент клуба, і офіцери, є дійсні члени клуба, є початківці, так звані «проспекти», які вступають в клуб.

Байкер – цю людина, яку цікавить дорога, мотоцикл і подібні собі. Взагалі це є стиль життя. Це романтик, який надає перевагу такому виду транспорту як мотоцикл. Кажуть, що справжній чоловік повинен побудувати будинок, посадити дерево і виростити сина. Справжній байкер повинен побудувати мотоцикл, відпустити бороду і посадити нирки :) Це прикол, а взагалі – це стан душі, певний адреналін.

- Чим відрізняється байкер від інших людей,? Наприклад, від тих, хто просто їздить на мотоциклі.

- Тим, що вони використовують мотоцикл як транспортний засіб. А, для мене – це не лише транспортний засіб, а життя. Людина сама усвідомить, чи вона байкер, чи не байкер, коли вона сяде за мотоцикл і поїде десь, наприклад, в Одесу. А взагалі вважається, що бойове хрещення прийняв той байкер, який сам собі побудував мотоцикл і проїхався ним кілометрів 500 в подорожі.

- Яка людина ніколи не стане байкером?

- Є такі люди, які купили мотоцикл, вдягнулись як байкер, але вони не байкери. А є деякі байкери, які вдень працюють директором, а ввечері він перевдягається в шкіру і їде на тусовку. Взагалі байкером може стати кожен, просто треба дуже сильно захотіти. Є багато людей, які мають мотоциклі, але просто ганять понти: «Да я, я туди їздив, я сюди їздив…», а виявляється, він взагалі нікуди не їздив, а взагалі йому той мотоцикл зробив сусід. Тобто, якщо людина вихваляється, що він байкер, то можна сказати, що насправді він ніколи не стане байкером.

- Принцип, девіз байкера?

- Є такий байкерський тост «За секс, мотор і рок-н-ролл! За повні баки! Харлєй тобі під зад!». А взагалі байкери – це дуже дружній народ між собою. Байкер байкеру завжди допоможе на дорозі. От я їздив на «Гоблін-шоу» в Одесу, то я там не бачив жодної бійки, щоб там байкер з байкером бився. Побачать: «О, чувак, т ы откуда?… А я оттуда… Пошли пивка попьем, пообщаемся!».

- Чого ніколи не зробить справжній байкер? От рицарі, наприклад, сказали, що ніколи не вдарить в спину. А у вас?

- Байкер теж ніколи не вдарить в спину, це раз. А по друге, байкер ніколи першим не полізе в бійку першим. В нас в клубі кожен кожному допомагає, якщо якісь проблеми, то в нас допомога без питань: прийшов, зробив, пивка сіли попили.

- Момент істини для байкера. Заради чого ти це робиш? Від чого отримуєш кайф?

- Мотоцикл, жінка ззаду на мотоциклі, дорога, попутний вітер. Зараз в мене є три мотоцикли. Один мій старий, найперший, – це черговий мотоцикл, я на ньому і на сходняки, і в Одесу їздив. Взагалі мрія кожного байкера – це ідеальний мотоцикл, зроблений своїми руками, чи куплений. Наприклад , я бачу свій мотоцикл, я роблю його вже три роки, пацани питають: «Коли ти вже виїдеш?», а я кажу: «Як Бог дасть, так і виїду». Бо це дуже складний процес, треба все обдумати…

- А ти не хочеш, наприклад «Харлєя»? От якби в тебе були на нього гроші.

- Якби в мене гроші, я б купив або японця, «Чопера», або того ж «Харлєя», але все рівно до того ще для себе, для душі зробив «Дніпра».
Мерик – ведучий шоу-відкриття байкерського сезону

- Як ти став байкером? Як це було перший раз?

meryk

- Як тільки я зробив свій перший мотоцикл і виїхав на ньому, це був рік 1997. Проїхав ним кілометрів 50 в одну сторону і в другу, вернувся назад без проблем і сказав собі: «Чувак, ти байкер!». Пам’ятаю той день як зараз. Їду додому і розумію: «Бляха! Я собі отримав друга на все життя!». Це мій залізний друг. Всі три моїх мотоцикли марки «Дніпро». Один з них комерційний проект, на продаж, а ще один – для душі.

- Найбільше твоє пам’ятне враження як байкера? Коли ти відчув найбільший кайф?

- На першому відкритті сезону. Організувався клуб, і ми в своїх кольорах приїхали на перше відкриття, тоді я був ще й ведучим.

До речі, червоно-білий колір нашивки не мають права носити жодні байкери. От ми їздили в Одесу, до нас підходили: «- Ребята, вы откуда? – Ми з Луцька. – Можна с вами побазарить?». Ми пройшли в їх табір: охорона, моцики в рядочок, шашлички жаряться. Вони пригостили нас пивом і кажуть: «Ви розумієте, що не можна брати ці кольори: червоне і біле». Бо це є кольори клубу « Angel hells ». Цей клуб досі існує, є «чепти», відділеня цього клубу, вони є в Франції, Голландії (в нас і в Росії нема, в них там найбільш відомий « Nightwolfs » – «Нічні вовки»). І тому в них треба запитати дозволу на ці кольори. Звичайно, що вони відмовлять. А ми їм кажемо «Взагалі, це герб Волині: білий хрест, червоний щит. Він історично склався ще до всяких Angels ». Наш клуб називається « Westernbikers », бо ми з Заходу Україну. В Львові є клуби « Lions», «Львівська десятка», « Red bull » і ще є клуб «Хулігани» – вони виглядають як гопніки, такі: «Слиш, братан, ти чьо», але всі на моциках гоцають, в шкірі і майже всі лисі. Але наші з ними спілкувались, і кажуть нормальні пацани, просто в них імідж такий. А в Волинській області єдиний наш клуб.
А ще бувають такі байкери :)

- Скільки байкерів в Луцьку і де їх можна знайти?

- Клубних байкерів десь чоловік 17, але з кожним роком число їх поповнюється. А взагалі байкерів багато, чоловік 50 назбирається. Наш клуб можна побачити в кожну суботу в барі «Корчма» на другому поверсі. Це в період «мертвого сезону». А так ми збираємося біля центрального входу в парку в кожну суботу на четверту годину. Ми там навіть акції влаштовуємо, катаємо на мотоциклах.

- Що взагалі потрібно, щоб стати байкером?

- Для того, щоб прийняли чоловіка в клуб, треба обов’язково права категорії «А», мотоцикл на ходу, щоб чоловік підтримував його технічний і тюнінговий стан. І велике-велике бажання потрапити до нас в клуб. Ми беремо людину на випробувальний термін, на сезон, він стає «проспектом», катається з нами і в кінці сезону ми голосуємо, кожен висловлює свою думку і він стає «мембером».

- А ти сам хто по цій класифікації?

- Я мембер. І ще на відкриття сезону в мене є посада організатора і ведучого шоу. Я пишу сценарій, домовляюсь за апарат, реклама і т.д.

- Твоя найбільша мрія як байкера?

- Байкерська мрія: зробити мотоцикл своєї мрії. А людська мрія: щоб в нас в Україні стало краще жити. Щоб наші депутати, Президент, всі ці структури трохи подбали не про свою кишеню, а про людей. А ще є байкерська мрія – зробити новий мотоцикл і поїхати з жінкою кудись в Німеччину, Польщу, покататися.

- В кого було б насправді найкраще брати це інтерв’ю?

- В οндейца не погано було б. Він розказав би багато цікавого.

- Побажання для всіх байкерів?

- Ну що, байкери… Харлєй вам всім під зад! Щоб в вашому житті був секс, мотор і рок-н-ролл! Повні баки, попутний вітер і всього найкращого!

- В якої б тусовки варто було б взяти наступне інтерв’ю, на твою думку?

- В рицарів брали?

- Так :)

- Ще є така тусовка: люди, які займаються капуеро, візьміть в них.

avtograf


13 коментарів

Add Your Comment
 1. Як знайти цього Меріка?

 2. Ну фотку ти бачиш?
  Так от, треба прийти на Старий Ринок в Луцьку в базарний день і знайти місце, де торгують запчастинами, там і знайдеш цього чоловіка, його неможливо непомітити

 3. Дякую romuald!

 4. Байкеры это не тусовка, это образ жизни. Раздупляемся придурки!!!

 5. А на мою думку, байкери – це люди, які живуть дитячим розумом і думками, бавляться в свої мотоцикли і думають, що вони романтики. В чому романтика? В грязі, обвітрюванні, вільних відносинах, спиртному, наркотиках! Ні, хлопці! Ви просто “зброд”. Мотоцикл – ліпший друг! Ви хоч самі розумієте, що це нісенітниця? Це ж не культура в її прояві, а навпаки прояв аморальної поведінки. І мова Ваша – суцільний жаргон. А який шум ви створюєте, коли їдете по місту. Це ж дико! Короче кажучи: чим менше вас буде – тим краще!

 6. Валентин, або Валет, чи як тебе там……Слухай ти гопе, от чим менше вас гопів буде на вулицях міста – отоді дійсно буде краще!!! Тобі незрозуміти цього всього, твоїм мозгам не поняти, не осягнути всеї красоти байкерського життя. Ти напевно якби сам проїхався б на мотоциклу то теж би напевне захотів би стати байкером…. І ще одне. Нарахунок наркотиків: хто тобі таке сказав? Неправда! Доречі сам ти зброд і ви**ю*ок!!!

 7. )) Хм таких наглих людей як цей в житті небачив) я тут подумав а в чому то дитячість проявляється? хм нерозумію) помоєму жити без мрії це означає існувати чи нетак? байкерство незрозуміти простому собаці типу тебе! а хочеш називатися поінакшому приїдь до нас у Косів на міжнародний зліт і подивися як відпочивають байкери!!! але перед тим пройдись по центру любого міста в місцях де гопи тосуються. то скажу посикрету що 10 гопів під якимось барчиком шумлять більше ніж колона байкерів які їдуть по злітній смузі !! такщо Валентине я незнаю хто ти , але висновок один ти не літав навіть у вісні((( мені тебе шкода!!!! SINNER “HIGHLANDERS” м.Косів
  доречі запрошую всіх байкерів на http://www.biker.pp.net.ua/
  то наша сторінка там є оголошення почитайте!!!!!

 8. Валя,Валентін ти перед тим як когось обговорювати задумайся над своїм життям. Якщо хочеш когось забакланити то спочатку сам це пройди або спробуй, тоді і критикуй! А на рахунок байкерського руху то це мабуть один з небагатьох проявів людини її дружби! Байкери вреалі є дружніми людьми! Стверджую бо сам знаю з Луцького клубу багатьох.
  Так що Валя ти неправий! Краще б вибачився ти за цю всю розмазню що ти накалякав ГОП!!!

 9. В грязі, обвітрюванні, вільних відносинах. Чим не романтика, тим не менше краще ніж сидіти в хаті чи стояти на вулиці біля якогось бара чи магазина і “Ей чуваааак є пару рублів”. Спиртне вживають не тільки байкери, а про наркотики я вже мовчу. Що погано мати мотоцикл якого нема ніукого чи проїхатись хачаб по Україні і побачити природу свого краю? Валя ти гониш!!!

 10. 2Валентин
  Не знаю…В первые в жизни не хочется никого обидеть:) Но вот что я тебе скажу: Ты даже не представляешь на сколько легко себя начинаешь чуствовать мчась на встречу закату, против холодного дыхания неизвесности. А полигамия или алкоголизм, это личный выбор каждого из нас , и от принадлежности к той или иной субкультуре, он как правило не зависит. Тебя никто не заставляет любить байкеров,просто советую попробовать ка это(оади спортивного интереса)

 11. Мчатися на зустріч вітру…Це прекрасно,особливо вночі.Коли ти чуєш рівномірний гул мотора,не потрібно кращої музики…А ще сила мотора,з якою він вириває тебе з буденної реальності і мчить назустріч новому.Ти повертаєшся додому,все…гора проблем вже не так турбує.Бо в мене завжди буде можливість рвонути кудись,а вкогось такої можливості нема,от і жаба душить…Привіт Мерику!!!!!!!!!

 12. Я впевнений в тому що байкери які зибрали мотоцикол своїми руками розумні,сильні з великою уявою люди.Тому що скласти мотоцикол потрібні не лише гроші ай понятя до цього,терпіня,фантазія.Коли я купив в 17 років свій перший мотоцикол К750 і вже 4роки він мій найліпший друг хоча всяке бувало.За ці 4 роки я три рази його перибрав,переробив на 12 вольт,поставив стартіра,магнітолу і т.д. і може хтось скаже що не класно але я зробив це сам тому знаю про що кажу називаючи байкерів які їздять на мотоциклах пребраних своїми руками розумними і сильними людьми.І хоча я сам з села я дуже хочу стати байкером і надіюсь скоро мої мрії збудуця.А всім байкерам жилаю пиздатої дорогі,полний бак і класну дєвку.

 13. С высоты прожитых лет все прикольно. Отзовитесь все кто тут постил. Эй БАЙКЕРЫ!!!

*