2006
06.05

pioneerЗустріч кореспондентів Луцька неформатного з Піонером, діджеєм нічого клубу “Версаль” відбулась на нейтральній території – в піцерії “Сан-Ремо”, де він мирно відпочивав зі своєю чарівною дружиною Наташею (Н.), поки ми не завалили туди :) Отже, як завжди задаємо традиційні питання по тусовці:

Хто такі діджеї?

Це люди, які роблять відпочинок іншим людям, створюють певну атмосферу на тому чи іншому танцполі. Вони повинні розбиратися в музиці і трошки бути психологами, вміти щось порадити, коли хтось до них підійде.

Чим відрізняється діджей від не діджея?

Діджей – це людина креативна, він повинен весь час розвиватися в музиці. Коли я, наприклад, спілкуюсь з діджеєм, а він все рівно слухає музику якогось там 98-го року і не подає людям нічого нового – то він не діджей. Діджей – це людина модна, людина цього часу, яка повинна підносити найбільш модне, найбільш шикарне, найбільш класне, давати людям зрозуміти, що він краще розуміється на тій чи іншій музиці і хоче запропонувати вам тільки найкраще, щоб ви потанцювали. Тобто він креативний, модний, гламурний :)

Момент істини для діджея?. Коли він отримує кайф?

Для мене особисто кайф, коли я сам склав музику, склав просто семпли на комп’ютері і це показую людям, воно сприймається, вони під нього танцюють і ти від цього радуєшся. Або, наприклад, коли тобі якась нова пісня сподобалась, хочешся її поставити людям, люди її сприймають і ти від цього теж радуєшся. Найбільший апогей – це, коли від того, що ти робиш, люди відпочивають і потім кажуть: «Оце була класна дискотека!». А деколи буває так, що в нас музика трошки раніше появляється, і ми часто вгадуємо, які будуть хітові пісні через два місяці. Ти знаєш точно, що це буде хіт, просто ще нема кліпа по телевізору, і ти починаєш людям подавати цю пісню, а вони якось млявенько сприймають. Ти думаєш: «Йолки-палки, от це розвиток людей!». А потім через два місця під цю пісню всі танцюють і всі її замовляють, і ти також відчуваєш гордість, що ти перший за всіх розпізнав цю пісню, що ти все-таки розумієшся в цьому!

Опиши цей процес творчості, процес життя діджея.

Діджеї «живуть» як в технічному плані, так і в духовному. В технічному – це, наприклад, купив якийсь новий CD програвач професійний, він від цього радується, радується, радується, а потім думає: «Так, мені треба купити нормальний ще якийсь там прибамбасик» або «Я хочу використовувати якісь марокаси для дискотеки», купив я їх, почав використовувати, а потім це бажання трошки тухне, тухне, тухне, потім ти щось собі нове вигадуєш. Це в технічному плані. В духовному також: чуєш якийсь момент цікавий, чи виступ якогось депутата і думаєш: «Оце було б прикольно зробити якийсь бітік, накласти туди ці слова, повирізати і це буде такий трек». В мене для складання своїх треків, реміксування музики не вистачає як технічного спорядження (я б хотів якісь міді-клавіатури купити, наприклад), так і якоїсь такої «усидчивости» – в мене щось не виходить, я ще помучуся 10-15 хвилин і закину в довгий ящик. Потім в мене може десь через два місяці це проснутися: «О, непоганенько я придумав!»

(Н.) От недавно Юра, Макс, Саня – в них була мрія купити професійні деки. І тепер пройшло півтора місяця, вони їх нарешті купили. От зараз в них момент істини. (Деки – це спеціально розроблені для діджеїв апарати, в які вставляються диски і діджеї можуть творити з ними чудеса, додавати ефекти, перекручувати пісні, там є куча наворотів спеціально для діджеїв)

Як ти став діджеєм? Твій перший крок.

Перші кроки я ще помічав в школі, коли були якісь збори в класі, ми спочатку їли-пили, а потім танцювали. Хтось приносив якийсь магнітофончик, я ходив до свого друга, який крутив в іншій школі дискотеки, брав в нього пару касет і їх ставив. Тоді модні було всякі Доктори Албани, Анлімітед і в такому плані. Але тоді діджеєм звичайно був той, хто приніс магнітофон, ти йому даєш касети, він їх включає і до магнітофона нікого не підпускає. А так, що б більш професійно, то діджеєм став вже в 1996 році, коли пішов стажуватися в нічний клуб 3000

(Н.) Він захотів, прийшов в «Трьошку» і сказав: «Хочу бути діджеєм», його посадили і сказали: «Ну давай»

Коли ти для себе відчув, що ти діджей?

Для себе я відмітив, що на мене мало хто має вплив, що тепер на мене вже дивляться, десь в 1997-98 році, коли вже сам працював в «Шайбі», а потім коли в «Версаль» перейшов. Я це відчув, коли до мене почали звертатися люди і казати: «Навчи мене». А от, наприклад, в цьому році я відчув, що я взагалі не діджей, в мене було розчарування, що я не розвиваюся. Як в кожної людини є період підйому і період спаду. От зараз закупили ці штучки і знову загорілися.

Коли ти відчув найбільший кайф як діджей?

Мабуть на Світязі було багато таких моментів. А от так, щоб один момент виділити – ще в мене такого не було. Було таке, що я після дискотеки вихожу з таким враженням: «Ах, просто клас я сьогодні відробив, всім сподобалось і мені сподобалось, всіх порвав». Але я думаю в мене цей найбільш вражаючий день ще попереду.

Найбільша невдача?

Найбільше невдача для будь-якого діджея – коли в нього щось не ладиться з апаратурою, це просто «серпом по яйцям». Коли ти крутиш дискотеку і в тебе, наприклад, відключається одна колонка, і нема часу її полагодити, ти просто злишся, ти не можеш розслабитись, зосередитись на дискотеці. Або буває, коли їдеш робити приватні вечірки, береш апаратуру в когось, приїжджаєш, а в тебе виявляється там нема половини шнурків, щоб це все підключити. Це в принципі загартовує тебе, бо ти починаєш шукати відповіді на всі ці питання, застосовувати всі свої технічні здатності паяльщика, прикручувати щось – і в тебе все грає. В основному, такі технічні нюанси розстроюють діджея, добивають його. На другому місці стоять «драки» під час дискотеки, яку ти крутиш. Це теж вибиває. Хоча деколи це і цікаво. Наприклад, коли дєвчьонки починають битися, люди не розходяться, а стають колом. :) А от коли мужички починають битися, стає страшно, люди розбігаються і дискотека зривається: щойно всі веселились, а тут «Бац!» і все як мильна бульбашка лопнуло. Були такі моменти, що «беркути» забігли в зал, коли треба розборонити «драку», а вони взяли і напшикали кучу газу і всі в залі плачуть, вибігають на вулицю, а на вулиці вони теж напшикали. :) І нема «спасєнія», всі ходять ридають.

Тобто всі твої невдачі пов’язані з факторами, які від тебе не залежать?

В мене бувають не те що невдачі, а коли в тебе нема настрою і ти приходиш на дискотеку робити для всіх відпочинок, щоб всі бачили тебе усміхненим, показувати, що ти сіяєш. А для тебе світ не милий, прийшов вбитий на роботу, тобі нічого не хочеться. Буває і такий фактор.

Антикайф: що тобі не хочеться робити, як діджею?

Я проти замовлень на дискотеці музики. Це дискредитує мене як діджея. Тобі замовили пісню, наприклад «Опєра», чи «Офіцери» і багато людей, які прийшли перший раз, думають: діджей поставив, йому це подобається, напевно він лох якийсь. Ти хочеш подати їм модне, нормальне, а в тебе починають замовляти Вєрку Сердючку, від якої ти вже на стіни лізеш. Або тільки що їхав в маршрутці і маршрутчик зробив на повний звук «Шарманку», а в мене ця пісня асоціюється з періодом, коли вона звучала в мене по 15-20 раз, тому що вона була улюбленою піснею однієї людини, яка дуже часто її замовляла.

Скільки за твоїми оцінками є діджеїв в Луцьку?

pioneerПодобається робота Макса з «Трьошки», подобається робота Артьома Дикого DJ Неба і DJ Маяка Льоні. Вони полетіли вверх давним давно, респект! Хочу привітати Річмена, мого друга, з тим що він почав робити в «Кораблі». Ананій – теж перспективний діджей, зводи в нього виходять класні, йому треба попрацювати над своєю «задвинутістю» на дискотеках. В принципі в кожного діджея є якийсь свій задвиг, але деколи це виходить занадто. Ти працюєш для людей і розумієш, що цієї пісні вони просто не сприймуть. А коли люди не сприймають те, що ти граєш, ти вже як кришоломний фактор для людей, які відпочивають. Максім, Унік – це мої напарники, я їх вже не називаю.

Що треба зробити, щоб стати діджеєм?

Потратити десь півтори тисячі доларів на початкову апаратуру :) Або піти кудись стажуватись, де мати доступ до цієї апаратури. Треба цим боліти, займатися, постійно слухати музику. Потік нової музики дуже величезний. Деколи за робочий тиждень я переслуховую музику сотнями, я повинен відібрати, що буду ставити, що ні, посортувати.

Твоя найбільша мрія як діджея?

Мені здається, що кожен діджей мріє про власний нічний клуб. І ще є така мрія – відіграти на якомусь модному фестивалі.

Кого б ти назвав гуру для себе як діджея?

Гуру як такого нема, але мені подобаються такі діджеї як DEEP DISH, Timo Maas, KID ALEX, Mylo, DJ Tonka. Placebo(rock), Coldplay (rock)
Мені подобається і Пінк Флойд (хто не знає – англійська рок-група (ред.). ATB , цікаві речі. Просто всіх не згадаєш. З російських – Грув, абалдєть, мужик класний.

В кого ми б мали насправді брати це інтерв’ю?

Найбільше вам про це все міг би розказати, і так по модному – це DJ Neba , Артьом Дикий. В людини реально язик настільки підвішений, що ви завтра самі захочете бути діджеями. Людина, яка цим захоплюється дуже сильно і більш професійніше, ніж я.

Можеш розказати щось таке, що сказав би тільки неформатному сайту?

Я б в звичайному інтерв’ю не говорив про наркотики, наприклад. Дуже часто діджеїв асоціюють з драгділерами. Наприклад: «Хто знає, чи можна проститутку зняти в залі чи де можна наркотики взяти? Діджея спитай!». Скажу, що це неправда, в нас, принаймні. Мабуть, якщо так люди вважають, то таке є десь. Діджеї – це люди миролюбиві, яким хочеться займатися музикою, а не якоюсь фігньою. Ніхто не ризикує цим займатися. Хоча питання про дівчину, це перше питання до діджея: «А є якісь дєвчьонки в залі нармальні?». Всі дивуються: «Ти працюєш стільки, ти що не знаєш «нормальних» дєвчьонок?». То я, наприклад, таких рекомендацій взагалі ніколи не даю, хоча можу знати про деяких. Я не сутенер, не наркоділер, я просто хочу робити свою справу.

Щоб ти побажав для своїх колег-діджеїв?

Прогресиву. Щоб кудись повибивалися, коли хтось один вибивається, він іншого тягне все-рівно. Хоча особливої дружби між діджеями немає, але ми всі один до одного нормально ставимось, переварюємо, але і конкуренція деколи відмічається, хочеться бути кращим. Хочеться побажати всім чогось добитися.

Ти щасливий як діджей?

Поки ні. Я просто щасливий, що в мене є робота для душі і підтримання свого матеріального стану.

Яке б питання можна було ще запитати в представника тусовки, а ми не запитали?

Можна питати, наприклад, такі цікаві штучки, як питання з гігієни: «Якою зубною пастою користується людина?». Воно як би не в тєму, але можна запитати, яких розмір трусів чи носків носить людина, щоб на день народження можна було б подарувати :)

Що таке неформат? Луцьк неформатний – яка асоціація?

Чомусь асоціація зразу з туалетами, які ви на карті розмістили. Як чуєш «неформат», то хочеться зразу по пошляку якомусь задвинути: підвали, наркоманські притони. А хочеться, щоб «неформат» – це було більше місце, де дельтапланеристи знайшли дельтапланеристів, діджеї знайшли діджеїв, це не те, що панківський сайт, або сайт для домогосподарок. Це може бути сайт неформатних професій або захоплень. Він повинен мати більше інформації про відпочинок, більшість людей працюють на стандартних професіях, їм треба робити якийсь сплеск адреналіну. От цей сайт і повинен показувати місця, де можна зробити цей сплеск, хай це нічний клуб, якась гірка за містом, тарзанка і т.д.

В представників якої тусовки ти б хотів, щоб ми взяли наступне інтерв’ю?

В байкерів. Або в людей, які займаються машинами, тюнінгом.

Дуже раді були з тобою поспілкуватися.

DJ Pioneer спеціально для неформатного сайту міста Луцька :)


9 коментарів

Add Your Comment
 1. Піонер – the BEST!!!!!!!!!!!!!!

 2. NORMAL!

 3. ta vin loh. bo po lohovski vygkjadaje! a jaksho ne loh to frojer blin! a takyh frajeriv treba lamaty!!! >:)

 4. я помню как ты пару раз играл на стадионе (играл это тяжело назвать)а сейчас в версале))))ГГГгг Лично мне тебя вообще тяжело назвать диджеем ,для меня ты все диджики Версаля это операторы компюторного набора ))))) Вас ни когда не пригласят на модные фестивали________________ с уважением САВА ЛОХ

 5. вам только фильмы в Промене крутить и бухать

 6. САВА, а на какие модные фестивали приглашали тебя? :) Если ты не в курсе, помимо компьютера в Версале стоит комплект профессиональной ди-джеевской аппаратуры (2*PIONEER CDJ-1000 MK3 + PIONEER DJM-600) – тебе это о чем-то сказало? :) Я отработал в Версале 8,5 лет и не жалею об этом. Этот клуб многому меня научил. Кстати, одним из первых ди-джеев Версаля в свое время был Саша Положинский – он тоже лох? :)
  Нам на хрен не надо оправдываться перед каждым дилетантом. Мы знаем чего мы стоим. Не хотите слушать нас – спросите любого из наших коллег…

 7. )))))

 8. ВИТАЛЯ.ВСЕ НАРМУЛИ.У ТЕБЯ ВСЕ ХОРОШО ВЫХОДИТ!!!!

 9. А професійні Dj бацають музон на компі чи всі грають виклюно за професійною апаратурою? Хочу спитати де дешефо можна навчитись грати професійні треки?
  Я переважно граю треки на дешевій апаратурі (усілок, 2 колонки, мікшер, 2 DVD, один СД плеэр, комп) наголос робиться на комп*ютерны проги( Віртул діджей, Мажор, PC Studio) за допомогою такої апаратури як в мене нормальний трек не вийде от і роблю штучні комп*ютерні ефекти. Граю у своїй школі і рідко вдешевих клубах. Може хтось допоможе навчитись грати на нормальних вертушках і продвинутому мікшері, дівідішніках яких в мене немає. Граю на чому можу, кажуть виходить, але на продвинутій апаратурі беде краще.

*