2007
02.07

“Добре, що я не живу у Києві. Добре, що це була тільки примара молодості. Через те я його не знаю. Можливо я тільки дещо вгадую про нього.”

Ю.Андрухович “Диявол ховається у сирі”

А от ми живемо у Києві. І кожен зі свого боку якось таки його знає. Ми – люди, які колись чи ще зовсім недавно покинули Луцьк з різних на то причин. Хтось збираєтьмя повертатися, а хтось залишиться тут. Але у кожному частинка рідного міста живе. Так от. Чим це не привід створити власну якусь збірку? Звичайно не офіціозне волинське братство, а якесь класне віртуальне земляцтво. Просто створимо власну розсилку листів, “новачкам” підказутимемо, як тут жити і все таке. Можливо, навіть зустрічатимемось в реалі. От така ідея. Признаюсь, не лише моя. Перші “земляки” уже є. Тому перший наш спільний крок – розсилка. Отож, чекатиму реакції у коментах.


37 коментарів

Add Your Comment
 1. а ті, хто щасливий, і залишивсі вдома, буде присилати на київський фрон консерви і моральну підримку у вигляді луцька :) :):)

 2. до речі, я вам створив спец. розділ “Куточок емігранта”, тому нові повідомлення на цю тему розміщуйте, обираючи саме цей розділ!!!

 3. Я, народ, хочу створити парочку чудових інтервю з темою Батьківщина або щось таке. Бо поїздивши по центру України зрозумів, що Луцьк – це обєктивно затишний куточок. І дуже приємно і якось спокійно напиватися в Кораблі чи Майдані. Таке відчуття, що сидиш в дома , на кухні. Всі свої! Думаю, це місто “прадавній красень Луцьк” заслуговує на нашу увагу і хочеться віддати йому шану. Хочеться написати, щось гарне просто так! Повірте, він, НАШ, на це заслуговує. Від Розового Слоника до того дерева в парку де ми колись…. Одним словом – память вимагає відповідальності і поваги. Ми повинні писати бо хто, як не ми? То наше гніздо. І так стається, що хтось випадає, а хтось продовжує там жити. Але Обернувшись ми всі побачимо одне і теж: Вежу, Стир, недобудований фонтан – чорт його забирай! І це домашне – сороковий, тридцять третій! А про: “Хто живе на ГПЗ – тому в жизні не везе!!!” Отак, здається, приїхав би і обняв ту Вїздну вежу, як то обнімають кохану. І в цей момент, обовязково, має стати спокійно і безтурботно…. Чомусь так здається. Чому?

 4. як раз музика була в такт :)
  чому? бо розумієш тільки коли втрачаєш, що кохану, що кахоане місто… будь що кохане або не дуже…
  просто завжди хочеться вірити в те що Є!!! є таке місце, де все твоє, все рідне… про те місце, де все спокійно, гармонійно і головне затишно…
  без цієї віри не може жити людина…
  коли живеш в іншому місті, то кожна подорож додому то як свято, навіть коли на два місяця канікул повертаєшся, то кожен день, як останній… але повернись жити назавжди, хочаб через півроку чужбини…. то вже інше… до цього міста доведеться звикати знов…
  як колись сказала моя мама, після першого курсу житія не вдома, : то не надовго, поки ти не зробиш свого гнізда ТАМ….
  я не повірив, а коли повернувся, я був радий… я був шалено радий…. але в одночас я ліз на стіни…. я кричав, я був вдома, але хотів з нього вирватись….
  з часом пуповина відривається остаточно, а в кого не зовсім…. я не скажу, після майже двох років вдома, що я тут саме ВДОМА… але… я тут і я щасливий, що я тут…. але в одночас і досі іноді лізу на стіну…

 5. Про ГПЗ це прикольно, в тєму. Я колись жив там, потім на 33й переїхав. В мене є пропозиція по одному проджекту. Не знаю, коли в мене руки дійдуть зробити це, може хтось тєму підхватить і бистріше забацає, а може всі разом будемо робити і розміщати на сайті. Ідея в тому, що кожного є фотки 2, 3, 4 ітд річної давності. Так от 1) зробити фотку в тому ж ракурсі як була зроблена давня фотографія. Вийде так би мовити «связь врємьон». Це прикольно. 2)Просто розміщати на сайті фотографії Луцька. Бажано теж давні, кількарічні. Мова не йде про художні фотографії, просто фотографії з життя міста. Панастальгіровать саме то. Один час я справжній хантінг за фотками Луцька в неті провадив. Лазив по форумам, по сайтам. Зате задоволення, коли знайдеш не передати. Враження, ніби вікно в минуле, машина часу. Зразу стільки спогадів, аж млієш. От такий от емігрантський кайф.

 6. Волинякам і волинячкам – ПРИВІТ! А я думав, що емігрантську гілку десь видалили – зник в тусовках рядок “Лучани в екзилі :) ” і, думаю, всьо, кранти, відрізал нас від Луцька :)
  А щодо віртуального земляцтва +1. Починаймо його створювати. Тільки як? Може хоч список засланців вивісити тут? Із мінімальною інформацію про себе, а може і з фото, щоб на вулиці випадково зустріти. Адміни, як то краще зробити?
  Бо Інколи буває, що йдеш ото, і не по-київськи ще когось навколо себе бачиш, і помічаєш, що обличчя або ніби знайоме або бачив колись, або ,щонайменше, – волинське :) А так, мо, й привітався би хто. Бо, здається мені, організувати якесь збіговисько складно – кожен живе своїм життям, у кожного свій вільний і невільний час…
  Ітого – пропоную анкетування – Ім”я, прізвище, нікнейм – як кому краще, вік – по бажанню, емігрантський стаж, емігрантскі плани (додому-недодому)….

 7. Адміністрація сайту йде на зустріч побажанням емігрантів і створює спеціальну сторінку: Лучани в екзилі, де буде розміщений лише перелік луцьких емігрантів та їх координат (див. меню).
  Щодо тусовки емігрантів, то ми прийшли до висновку, що емігранти є ширшим поняттям, ніж тусовка, серед них можуть бути і художники, і поети, і дизайнери і хто завгодно, тому просто був створений окремий розділ \\\”Куточок емігранта\\\”, куди будуть потрапляти всі матеріали з життя луцьких емігрантів…

 8. На щастя я поки ще не імігрант, хоча 1/3 року проводжу за кордоном, де навчаюсь . але усіх хто покинув місто розумію… кожного разу повертаючись додому чекаю того моменту коли в нічній темряві з вікна автобуса бачив вогні нашого Луцька. Так, може вони не такі вражаючі як в Києва, але вони гріють душу…

 9. Може почнемо з розміщення фото луцьких шкіл. Бо свідоме життя кожного лучанина починалось саме з цього. Хотілось би почути думку Адміна з цього приводу.
  З повагою,
  Олександр.

 10. до Олександра:
  щось не впевнена з приводу шкіл і фото.. мене, наприклад, шкільна ностальгія не душить, але, якщо комусь так хочеться..

 11. може краще фото не самих шкіл? а двориків біля них і “курілок”… або ще якіхс місц, з якими пов”язані найяскравіші спогади :)

 12. Все залежить від вас. На мою думку, це доцільно зробити з допомогою неформатної карти, попередньо проанонсувавши:
  http://lutsk.dzyga.biz/map.html
  Там є можливість розміщення фото на об’єкт, і не лише одного, тобто влізе і сама школа, і її дворик, і курилка. Лише повідомляєте на форумі або мені на admin@lutsk.dzyga.biz її координати, даєте фото – і все з’явиться на карті

 13. ну ось, сторінку створив, а емігрантів, як вийвилося, то і НЕМА….

 14. jak nema? ja-emigrant.Na dannyj chas prozyaju w Schweicarii,ale za Lutskom duze skuchaju.Mij cholowik(schweicarec) tez w zachwati wid naschogo garnogo mista,wid zamka Lubarta,wid restoraniw.Naschi luchany tez majut oryginalnu pryjemnu mentalnist.I,tak jak skazala moja druga polowyna,nawit pyty gorilku(” Xortyciu”platinum n.pr.)my wmijemo z style B-) Nadijus litom wyrwatys na Ukrainu,do ridnenkogo Lutska,rodynu widwidaty,druziw,garno wipochyty. Ja pyschajus tut za kordonom tym,schcho ja ukrainka(pislia Pomaranchewoji rewolucii my je duze znani :-) ,ranische nebagato hto tut chuw,schcho wzagali taka krajina isnuje,lipyly nas do Rosiji).Do rechi,zaraz na zachodi nowyj trend-pomaranchewyj kolir.Ot tak :-D

 15. Natascha, а давай ти свої координати напишеш на admin@lutsk.dzyga.biz – щоб всі могли їх побачити, може і з Швейцарії хто знайдеться. Треба ж комусь починати!

 16. Romuald,majesch raciju.Treba pochynaty.Wyslano :-)

 17. УРА! Є перший зареєстрований еміргант Луцька неформатного з Швейцарії! Приєднуйтесь!

 18. На даний момент 4 емігранти. Є пропозиція: писати вид діяльності, теж, думаю, буде цікаво, тобто:
  Охрім Луцький – м. Київ, художник-абстракціоніст

 19. Witaju,Lutsk-neformat! Ja na dannyj chas ne praciuju,tak jak w trawni my ochikujemo popownennia naschoji simji :-) .W pryncypi,i ranische ne praciuwala,tomu schcho ja tilky nedawno odruzylasia,a pered cym ne mala tut dozwolu na praciu.Nadijusia z oseni znajty jakes zaniattia maxymum na piwdnia,bo malenku dytynu,ja rachuju,ne mozna zalyschaty bez mamy na cilyj den.Bazaju garnogo dnia! U nas soniatschno! B-)
  N.,Schweiz

 20. :) ) можна написати: “Мама”

 21. ha-ha!
  Mama

 22. U mene do Was take pytannia,schanowni-ja passwort maju,probuju wze paru tyzniw “zajty w misto”,ale ne mozu,hocha wse prawylno zapowniuju.A meni tak cikawo,scho u “misti”robytsia cikawogo? :-D help,please?

 23. Ти зареєструвалась під ніком:
  Nataliya Lutsenko
  Ти точно під ним пробувала зайти?

 24. Люди, я Вас люблю. Я дуже скучив за Луцьком. Зараз проживаю, навчаюсь і працюю в Києві(це містоя також дуже люблю). Це як якийсь пералельний світ. Луцьк – дитинство і натхнення, Київ – праця і реалізація. Не губімося, шануймося, допомомагймо одне одному. В нас повинно бути своє братство. Чиммигірші галичан чи кавказців?

 25. ну то які проблеми, скидайте координати на admin@lutsk.dzyga.biz, долучайтеся до громади!

 26. Prywit,ce Natascha z Baselia.Wse ok,zminyla parol i nik(nadijus,shcho dosyt wchasno,hi-hi),teper az pochuwaju sebe kraschche :-) Nadijus,siogodni wwecheri bude bilshe liudej vu misti,to mozna bude pospilkuwatysia trochy.Chula,u Lutsku holodno,zyma :-( U nas u Baseliu teplo,az strashno.Siogodni,prawda,trochy doshch,ale pozawchora u futbolci i korotkomu puloweri bula w misti,supper :-) Do wechora,dorogi lutchany-lutchanky! :-*

 27. Привіт з Луцька! :) Хочу повідомити, що деякі привілегійовані мешканці мають можливість не лише писати та переглядати коментарі, а й розміщувати власні матеріали, а також бачити всі останні коментарі у всіх розділах. Можемо і тобі такі права організувати, якщо маєш бажання щось писати.
  В нас дійсно прохолодно :) Щодо спілкування он-лайн, то в коментах воно не дуже активним виходить, але колись пробули ставити чат, але нічого не вийшло, народу мало… Але є позитивні новини! Незабаром буде повноцінний Форум!

 28. Prywit! :-) Taki nowyny duze tischat :-) Forum-ce chudowo! Chekaju z neterpinniam! U nas siogodni tez sonechka nemaje,pogoda-:-P tfu,doshch.Na rachunok pysaty-brakuje nathnennia,na dannyj chas nichogo w golowu ne lize,ale diakuju za propozyciju-hotilosia b poprobuwaty,jakshcho chesno.Proshu i meni organizuwaty takyj prywilej,z washogo dozwolu,Lutsk neformatnyj :-) .Diakuju zazdalegid. Ot tilky,Romuald,ideji brakuje,pro shcho pysaty,shchob cikawo usim bulo.Fotografii rozmishchuwaty tez mozna bude,napewno?

 29. А я майже двадцять років тому залишила Луцьк і тепер мешкаю у Вінниці. Та вона мені ніколи не стане рідною, хоча вже багато років не навідувалась до Луцька. Ностальгію маю за усім: найкращою школою № 15, чистими вулицями і дворами (яких так бракує в місті, де живу), чудовим парком, привітними волинянами, друзями дитинства і юності, …
  Дуже тішуся з того, що є такий сайт!!!

 30. І ми дуже тішимося, що емігранти потроху підтягуються :)
  Але вони чомусь ліниві і пишуть лише в коменти, а не надсилають свої координати на admin@lutsk.dzyga.biz.
  Я думаю, що НАШИХ можна знайти не лише в Києві чи Вінниці, так що приєднуйтесь. Беріть приклад з Наталі з Швейцарії!

 31. ту Наталя, стосовно того що ви можите написати, та багато чого, наприклад як воно живеться у закутках великої Луцької імперії… викласти фото як воно там живеться, а то у нас тут 10 км Киверці –смт (без ніякої образи до мешканців, просто вислів :) ), а що там твориться за тисячи кілометрів… можете розповісти чи є там в вас гаряча вода, чим вас там годують, скільки сортів ковбаси на прилаках (просто сьодні згадували радянськи часи з товаришами :) )
  а якщо сурьозно, то пишить усе що завгодно, як вона рветься душа емігранта, спогади про своє рідне місце, чим краще/гірше нове місце вашого місцезнаходження, та про все….
  враховуючи кількість матеріалу і частота його появи на сайті, то, я так вважаю, будуть внагоді все що може прийти до вашої головои і чим ви можете поділитись з іншими мешканцями нашого віртуального міста :)

 32. Nu,na rahunok kowbasy,Gerrasim.to u nas w Lutsku z cym wse normalno ;-) I,slawa Bogu,ne tak,jak kolys za radianskych chasiw,ja pamjataju,meni des 13yj mynalo,jak kazaw nash Shewtchenko,ja musyla zajmaty chergu w centri pid gastronomom na Plehanowa,bo maslo(chy shche jakyjs “delikates”)maly pidwezty.I liudy wze z 6oji godyny chekaly,poky widkryjut o 8ij,shchob buty odnymy z pershyh abo hocha b ne ostanni,bo “rozberut”.Tak shcho duze dobre,shcho radianski chasy mynuly i teper u Lutsku,ta j wzagali na Ukraini,prylawky “lomliatsia”i wid kowbasy,jakoi tilky stil bazajew,i wid syriw,i usiogo togo,shzcho i na zahodi.Riznyci majze nemaje.Shkoda tilky,shcho ciny na Ukraini tez uze blyzche trochy do europejskych,ne zowsim z ukr.serednioju zarplatneju.Nu,ale budmo optymistamy,mozlywo,skoro i ce zminytsia na krashche. :-) Z najkrashchymy pobazanniamy.

 33. а я в центральний гастроном з сестрою по черзі стояв :) :):) а потім всією отримівали долю масла або ще чогось, бо було не більше 200 гри в руки, здається так 6)

 34. Блін! Я це пам’ятаю!!! Народ, може створити розділ типу “Ностальджі” чи, блін, “Хроніки “древнього” Луцька”, ну коротше, не знаю, але суть того, що він буде про історію, яку ми пам’ятаємо, як очевидці! Адже зараз багато навіть мешканців Луцька неформатного не пам’ятають радянські часи! І всілякі добрі старі пер… поважні дядечки розказують таким як вони, що за СРСР був рай….

 35. Romuald,”hroniky” zwutchyt klassno :-) .Ja za wsih ne goworiu,ale ja osobysto nijakoji nostalgii po tyh chasah z kuponamy na maslo-cukor zowsim ne sumuju. A ci powazni diadetchky tilky napewno odne i mozut-to bajky rozkazuwaty,hihi.A my znajemo,shcho mozlywostej bulo”nol”,chy ne taka prawda? Ja,Gerrasim,z mamoju minialas po cherzi w tyh chergah :-D “Kak wspomniu,tak wzdrognu” pro tu pustotu w nashyh magazynah

 36. Шановні, минуле звичайно забувати неможна, але ж це МИНУЛЕ. Ми ж не те покоління яке марить ковбасою за 2.20? Давайте створювати майбутнє!!!Кожен по мірі сил(“А сил у меня немеряно” – х/ф “Антикілер” репліка головного героя), по рошку.

 37. 2 Віталій: щось я не можу зрозуміти, а при чому тут ковбаса за 2.20? і цитата з “антикіллера”, вам справді подобаються такі багальні репліки? копайте глибше!

*