2007
04.11

Досить часто мешканцям нашого міста доводиться бачити дивакуватих хлопців та дівчат в розцяцькованих нашивками-значками-стрічками сорочках, які часом ще й мають при собі дивні знамена невідомих кольорів з незрозумілими числами… Хтось радіє, бачачи ці усміхнені обличчя, хтось налякано цідить крізь зуби «то шо за армія?», хтось ще більш налякано – «то шо за піонери»… Хоча більшість вже знає, хто це:
• ті, котрим небайдуже до всього
• ті, котрі з усмішкою сприймають всі гаразди і негаразди
• ті, котрі шукають себе всюди
• ті, котрі знаходять себе хоч де-не-де
• ті, чиєму життю можна заздрити (якщо маєш їхнє ставлення до життя)
• ті, котрі не можуть стояти на місці
• ті, котрі навіть стоячи на місці, йдуть вперед
• ті, котрі пам’ятають та шанують
• ті, котрим є чим похвалитися
• ті, котрі знають чим варто хвалитися
• ті, котрі вірні Богові та Україні, допомагають іншим, живуть за Пластовим Законом слухаються Пластового Проводу
Якщо ще хтось має якісь сумніви стосовно того хто це, поспішаю їх розвіяти – це пластуни, або ж українські скаути, «цвіт України і краса», як вони самі співають у своєму гімні.
Крім того, що пластуни вихваляють себе у таких статейках та співаючи красномовних пісень, вони справді займаються дуже різносторонньою діяльністю. Проводяться і щотижневі пластові сходини, де відбуваються дискусії, змагання, ігри, співи; і пластові табори, де протягом одного-двох тижнів пластуни проводять час в товаристві ровесників зі всієї України та з-за кордону; і мандрівки та прогулянки; і пластові свята та вечірки; і фестивалі та змагання, де можна показати себе практично у всіх можливих ділянках.
Багато заходів проводиться пластунами і для мешканців міста. Вже традиційними стали щорічні передачі Вифлеємського Вогню Миру, який скаутською естафетою потрапляє і на волинські землі; проведення Великодніх забав, дня Святого Миколая для дітей позбавлених батьківської опіки…
Де вони такі взялися? Багато людей вважають Пласт молодою організацією, проте насправді вона веде свою історію ще з початку минулого століття. Щороку 12 квітня відзначається річниця першої Пластової Присяги, яка відбулась 1912 року у Львівській академічній гімназії. Складною була доля Пласту, як і доля всієї України. Був період нелегальної діяльності, були часи розквіту, певний час – до початку 90-х років минулого сторіччя пластуни діяли лише за кордоном. В Україні Пласт відродився наприкінці 90-х років саме у нашому місті, звідки згодом поширився і по всій Україні. Зараз існує у 9 країнах світу, а у 80 містах України нараховується близько 10 000 пластунів.
Своїм попередникам пластуни завдячують не лише багатою історією, але й величезною кількістю традицій та церемоніалів, які є неодмінними атрибутами кожної пластової акції. Жоден пластун не може собі уявити дня на пластовому таборі, який би не закінчувався іскрою – символічним передаванням потиском руки усіх отриманих приємних вражень своїм таборовим друзям.
Для багатьох Пласт стає другою сім’єю (або третьою, бо на місце другої претендує школа :) ) – кожен пройдений чи проїханий разом кілометр, кожен успішно прожитий таборовий робить людей ріднішими. І справді Пласт – це сім’я рівних з чітко розподіленими обов’язками і широкою свободою ініціативи. Місце, де широкі горизонти на диво вдало поєднується із широкими перспективами.

P.S.Стаття надіслана на електронну адресу сайту (Ред.)


8 коментарів

Add Your Comment
 1. а чому б не написати про когось конкретного із Пласту? або ж взяти інтерв”ю у когось? це насправді буде цікавіше! наприклад, про Костю Яковчука-Бесараба

 2. Ого, навіть таких людей ще пам’ятають.
  До слова Костя Яковчук-Бесараб вже не в Луцьку, а в Києві і є головою Крайової пластової старшини України.
  Так то ;) )).

 3. ай ноу, ай ноу, але його роль для луцького пласту- неоціненна :-) , насправді про таку цікаву людину – цікаво читати, і писати, маубть теж

 4. А де їх (пластунів) можна знайти? Там акція якась найближча в місті чи ше шось?

 5. Mozhesh sprobuvaty znajty plastuniv u pjatnytsiu na Teatral’nomu majdani, de vony provodytymut’ Velykodni zabavy…

 6. Пластунів можна знайти в ПУМі (Палац Учнівської Молоді) 3-й
  поверх, двері з написом “Пласт” :) Що вівторка о 6 годині (відбуваюця станичні сходини, в інші дні ми там буваєм але чіткого розкладу нема) або сконтактувати зі мною :)
  shrekzlutska@plast.org.ua
  До речі хто був сьогодні (13 квітня) в центрі той міг нас побачити :)

 7. гиги а я цих кадрів рахуйте кожен день бачу….ги 3-и екземпляра зі мною навчаються….

 8. 2 Fantom Spivchuvaju… Ja tut odna na ves’ univer, a vse odno vsih vzhe distala :)

*