2007
09.20

24-26 серпня,2007 року,в замку Любарта, що як не дивно знаходиться у м.Луцьку, відбувся перший, але сподіваюсь не останній, фестиваль історичного фехтування “Сталева Троянда”.Організаторами фестивалю , виступив клуб “Тангар” м. Одеса, за підтримки Луцького молодіжного центру зайнятості та Інституту громадських ініціатив.
Приємно відзначити, що гостей та захистників міста прийшло підтримати чимало лучан.
Ще з самого ранку, задовго до початку дійства, почали сходитися найвідданіші вболівальники луцького лицарства… ось почалось…
Звідусіль залунала музика, всі заметушились, судді оголосили про початок турніру. Першою номінаціє ю змагання, традиційно стали “бугурди”. Традиційно більш за розмірами та вагою представники східно України ,невблаганно “знищували” захистників
заходу. Байдужим не залишився ніхто: уболівальники скандували імена лицарів,судді напружено слідкували за боєм, лікарі розгублено копирсалися в медикаментах,а бійці відчайдушно шматували один одного…
В групових боях першого дня турніру героїчно “полягли” представники усім відомих Луцьких клубів “Святого Граалю” , “Хелму”, та ” Братерського Об*єднання Лицарів Луцьких”. Здавалося поразка була нищівною. Серйозної травми зазнав сер Сільвер Галаахард, якого в напібезсвідомому стан виносили з поля. Підступний вражий меч уразив незахиену ділянку сідниці. Але глядачі знали: це лише початок. Тому ніхто й не думав розходитися, весело пив квас, яким безкоштовно пригощали усіх бажаючих.
Продовжився день довгоочікуваними боями на ристаллі. Поєдинки проходили в номінаціях “щит-меч” ,”меч-меч” та “нестандарт”. Серед широкого загалу представлених в номінаціях клубів приємно було спостерігати “Лицарів Пресвятої Діви Марії Тевтонської”, більш відомих під йменням “Тевтонський Орден”.
Бої були запальними, адже мова йшла про значну грошову винагороду для переможця, а саме 2000 гривень. Дарма, що на момент нагородження, замість обіцяних двох тисяч, приз переможця склав чомусь лише 800гр. Лицарі билися не за гроші. На перше місце, як завжди, ставилася майстерність честь та відвага.
Другий день фестивалю не відзначився б нічим цікавим, якби представники луцьких команд не запізнилися на поле для бугурдів. Хоч спізнення становило десь 10-15секунд ( це не перебільшення), бої чомусь почалися без них,а на заклики провести ще один
поєдинок, гості міста відмовили категоричною відмовою. Мовляв не до Вас. Луцьк цього не забув…
Наступного дня лучани, підсилені бійцями “Тевтонського Ордену”, які нажаль з технічних причин, не змогли прийняти участі в бугурдах першого дня, ще з самого ранечку зайняли місця на полі бою, де майже одразу після початку поєдинку, вщент розбили
команду східної України. Така ж сама картина спостерігалася і в другій сходці змаганнь, що й принесло луцьким лицарям перемогу, вболівальникам біль у горлі , надприбутки аптекам.
Запланований програмою фестивалю конкурс костюмів, пройшов мляво і не викликав жодного ажіотажу. Ну погодьтесь, кому ж цікаво спостерігати реконструкцію одних і тих самих костюмів городської бідноти. Переможцем турніру, чого й слід було чекати, став боєць з клубу “Тангар”(Одеса) на ім*я Стюн. В якості призу якого чекали грошова винагорода та сталева троянда, виготовлена одним з спонсорів фесту. Решта ж учасників, отримала подяки оргкомітету. І як заведено в добрих традиціях Луцьких турнірів, започаткованих ще клубом “СільверВульф”, не отримала жодного з обіцяних заохочувальних МАТЕРІАЛЬНИХ!!! призів.
А оскільки славні лицарі м Луцька, не отримали нічого окрім визнання і слави, маю честь нагадати імена захисників вітчизни. Луцьк має пам*ятати своїх героїв)))
Сер Галаахард клуб Святий Грааль (на жаль не можу зазначити імен зброєносців), номінація “бугурд”
Вйоволос, Ервік та сер Дредноуд “Братство Лицарських Луцьких Клубів”,номінація бугурд
Ульріх Дрезденегський, Фрідріх Баусський, Зігфрід Корвінус, Конрад, Людвіг та Преподобний Ксав*єр “Тевтонський Орден” номінація “Бугурд”, “Щит-Меч”, “Меч-Меч”
Князь Вальдемар та Грицько Злодзій, клуб “Хелм”, номінація “Бугурд”.


21 комментар

Add Your Comment
 1. Молодец Зигфрид! Уважаю

 2. Браво браво!

  Хоч одна нормальна стаття про Луцькі турніри!
  Так тримати Зігфрід

 3. Так тримати!
  Шкода, що турніри відбуваються так рідко…

 4. 6-7 октября пройдет еще один турнир в замке.

 5. що за *уйня?
  Братство рицарське землі волинської
  мля

 6. ЗІггі…. порву…як мавпа газєту… хоть би спитав…
  ииииии

 7. интересно о чем тут спрашивать, если эта организация сама заявилась под этим именем на турнире. А в подтверждение всего этого, Самурай нам долго рассказывал о планах на светлое будущее.

 8. Ну а если в чем ошибся, так исправь

 9. Братство Рицарське Землі Волинської
  блін.
  запам*ятай пліз, Язва ІвановічЬ))
  а плани на майбутнє?
  є. я думаю, хлопці зроблять все можливе, щоб вони стали реальністю.

 10. а можна конкретніше про традицію започатковану СВ ?

 11. 2Gerrasim
  А то ты сам не знаешь?

 12. ну на призи всяку хню давали. просто я щось не пригадаю щоб обіцялись матеріальні подарунки тим хто просто приїхав і не виграв у жодній номінації. чи я просто не так зрозумів твої слова?
  “Решта ж учасників, отримала подяки оргкомітету. І як заведено в добрих традиціях Луцьких турнірів, започаткованих ще клубом “СільверВульф”, не отримала жодного з обіцяних заохочувальних МАТЕРІАЛЬНИХ!!! призів.”

 13. Ты действительно нге совсем правильно понял,речь тут идет просто о лучанах. В те незапамятные времена когда Хэлм и Грааль делали свои первые шаги а про С.В еще никто ниче не слышал, приехала одна девочка…Имен называть не станем, но напомню что за ее косу, кто то обещал полный латный доспех… Вот, и попросила у луцких команд помощи, через одного бородатого дядю. В качестве благодарности, была обещана реклама, указание как сооргонизаторов и материальные бонусы от спонсоров турнира. И вот, когда все напахались как ишаки, пробили разрешения, вылизали подножия замка, и прочее прочее прочее, приехали ОНИ… Да да, не побоюсь этого слова, ОНИ!!! Бонусы–извините ребята, спонсоры не дали…Реклама–извините ребята, не получилось…Соорганизаторы–ну ладно, так и быть, обьявим Хэлм…
  Вот об этой традиции я и говорю.
  На счет этого раза, то на сколько мне известно со слов Хэлма, то девушки отказались танцевать бесплатно… Заплатить организаторы отказались, но обещали всем лучанам-участникам поощерительные призы.Ага,дзуськи…
  А девченки танцевали…
  О какая мировая несправедливость. Как луцкий рыцарь–так сразу можно прокинуть..Абидна,да?

 14. на счет первого турнира в луцке при участии СВ… єто спорній вопрос и я тогда можно сказать в первій раз познакомился с СВ. я тогда пришел к им на зборі и они посвятили полностью сборі всего клуба, что бі обїяснить одному, единственному человеку что и как біло. в конечном итоге я остался при своём мнении.

  а на счет традиций, ну как сказать. когда делался турнир 2005 года, то в сооргонизаторах числилась Сок.Вежа. там своих приколов хвататало. да на афише их не біло. но мі с Ваней две недели практически прожили в машине в последний момент вібивая спонсоров, потому что некоторіе люди нас киданули.
  и я скажу так, что Ваня получил личную благодарность от Иванки в письменной форме и там исчо прау плюшек. а то что он не пьёт пиво его самоизолировало от віделенного бонуса 10 литров пива.

  а на счет основания традиции, я бі не говорил так уж весомо. потому что кого не спроси то или виноваті луцкие или львовские. и перед тем как обвинять кого-то надо разобраться в воспросе полностью.

 15. на счет того что девчонки хотели танцевать за тенге… то как договорились так и получили. я не в курсе собітий. но к таким весчам надо подходить серьёзней.

  но с другой стороні я что-то не припомню что бі в то время как я біл в СВ да и после что бі на фестах мі заламівали что-то типа мі бум танцевать за деньги. хотите танцуйте не хотите не танцуйте, дело ваше. но если заранее договоренно ві к нам придите потанцуйте мі вам за єто мега бонус дадим, тогда если есть договорённость то уже другое дело.

 16. Так было бы из за чего разбиратся… Я не знаю…все догогворенности Хэлма с организаторами турнира, пожалуй лучше обсуждать непосредственно с Хэлмом.Моя осведомленность в этом вопросе, базируется на словах одной уважаемой дамы.Опять же , не станем называть имен. Что касается нашей доли обид на Стальную Розу, то она так же имеется, но думаю мы не станем выносить ее на обсуждение публики (с Вашего позволения разумеется))))))))

 17. Ну на счет виноватых я сразу и с чистой совестью скажу, что луцкие не виноваты ни в чем(это касательно всех СВ-турниров) Мне по большому счету и наплевать то кто прав а кто виноват. Но если брать во внимание тот факт, что луцких вобще перестали пускать на луцкие же турниры, организованые СВ, а Хелмчанок шмонали вплоть до нижнего белья на предмет историчности, в то время как собственные шуты бегали в кросовках, то думаю :ДА!ВСЕМУ ВИНОЙ ЛУЧАНЕ!а львовяне просто класные ребята, которые столкнулись с тотальным непониманием и нежеланием проклятых луцких, бесплатно поработать на их благо.Хотя о чем тут говорить. По моему об этом говорилось уже сотни раз. И между собой и между всеми остальными. По моему скучно и неактуально.К тому же я смотрю Луцк сам так поднялся, что Львовяне скоро сами взвоют от допусков на наши турниры.Ну а от членских взносов, так точно)))))))))))) Ну а на последок скажу: конечно глобальный рэспект Вам с Вано, за то что вы таки нашли деньги для турнира, и я действительно не знаю всего того ,что творилось за кулисами того турнира, но я знаю одно:мы свою часть договора тогда выполнили…!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 18. Усе, предлагаю дальнейшие диискусии, перенести на день сегодняшний, а лучше завтрашний. А именно на турнир 6-7 октября. Посмотрим, что придумали Хэлмские бригитты))))))))))) Я надеюсь Forever Autumn, не откажет нам в написании статьи на эту тему?Га?

 19. откажет.
  ну його всьо нна.
  сидиш тут, стараєшся, панімаєш лі, знайти (!!!) спіндрити законно чиюсь статтю з інтернета, а тя ще б звинувачують в незнанні валюти і заявляють про стан розвитку твого інтелекту.
  нерви важливіші))

 20. 2 Forever Autumn
  Нормальные пацаны не здаются…Дерзай, солнце мое, а то мне гнать уже не на что))))))))))))))

 21. Это чо за полиглоты?

*