2007
11.13

У Луцьку відбувся пластовий вишкіл

10-11 листопада в Луцьку в приміщенні Луцького педагогічного коледжу відбувався вишкіл попередньої пластової підготовки – ознайомчий, вступний тренінг для людей, старших 18 років, які б хотіли створювати пластові осередки на місях або просто долучитися до Пласту і працювати з дітьми. Захід організовано Волинською округою Пласту – Національної скаутської організації України за сприяння управління у справах молоді і спорту ОДА та відділу у справах молоді та спорту луцької районної державної адміністрації.

Ціллю проведення вишколу було залучення якомога більшої кількості дорослих людей, які б хотіли створити осередки на місцях і залучати до їхньої роботи дітей. Оскільки питання незалученості дітей є дуже гострим, то Пласт частково вирішує цю проблему, залучаючи дітей до громадської роботи, до свого життя, добагатьох акцій, бо метою Пласту є всебічний розвиток дитини. Тому ми дуже зацікавлені у збільшенні членства, розширенні меж діяльності.

На вишколі були учасники з Луцька і Луцького району, Маневич, Колок, Любомля, Володимира Волинського, Рівного. Всього до тренінгу було залучено 40 учасників та 10 інструкторів, серед яких досвічені пластуни з Луцька, Рівного, Кам’янця Подільського, Володимира Волинського.

Вишкіл складався з двох частин: вишколу попереднього пластування та вишколу для виховників. Програма була насиченою і включала в себе понад п’ятнадцять годин занять: теоретичних та практичних, на яких учасники ознайомлювалися з історією, ідеологію та методологією Пласту, вчилися працювати з дітьми, дізнавалися про систему внутрішнього та зовнішнього інформування, співпрацю з громадою, специфіку пласту. В програму також були включені психологічні особливості пластової роботи з дітьми, соціальні питання, які гостро постають у сьогоднішньому суспільстві. Кожен учасник отримав папку з матеріалами та диск з інформацією, які зможе використовувати у своїй подальшій пластовій роботі.

Учасники тренінгу були ознайомлені зі складнощами волонтерської роботи, з проблемою реєстрації осередків, отримали консультації з реєстрації своїх осередків на місцях, мали змогу задати питання, які стосувалися початку роботи новоствореного осередку. Під час вишколу інструкторами була також проведена велика кількість ігор, що можна використовувати під час праці з дітьми, для демонстрації пластового духу – духу Великої гри.

Загалом, вишкіл вдався – мету було досягнуто, учасники роз’їхалися по домівкам з бажаннями творити гуртки, курені, реєструвати організацію в районах, розвивати її, залучати до своєї роботи дітей.

Cтаття надіслана Юля Куманська


5 коментарів

Add Your Comment
  1. люди, але ж про це усе можна цікавіше написати, ну серйозно.. що за офіціоз.. це ж нецікаво читати.. “мету досягнуто”.. “були ознайомлені”.. увімкніть же у собі репортера!!! а де родзинки? хіба там не сталося ніц цікавого абощо.. і ще дружня професійна порада: не використовуйте пасивний стан дієслова, краще писати: ознайомилися, а не були ознайомлені.. хай щастить.. пишіть кольоровіше, плз…

  2. Та це їхній офіційний прес-реліза, вони скидають його іншим ЗМІ, тому він такий нудний. Я вже раз запитував, невже на одній з їхніх акцій було настільки нудно?
    Мабуть нема серед пластунів, крім Шрека, креативних людей, щоб про це написати цікаво. Бо такий офіціоз тільки відштовхує, ніби звітуються перед вищестоячими органами…

  3. Погоджуюся – на неформатному сайті і інформація мусить бути неформальною. Для прес-релізів є інші сайти :)

  4. Я б залюбки щось написав, але мене там просто не було :(

  5. Я Ілля! Мене там вже знають. Я вам одне скажу що там завжди табори в дощ я їздив на різні табори. На приклад: Біле озеро були ми там 12 днів а дощ лив 11 днів

*