2008
03.26

У межах відзначення у 2008 році Року туризму і курортів в Україні та за прикладом всеукраїнської акції “7 чудес України” протягом січня-березня в нашій області триває акція “7 чудес Волині”. Акція проходить поетапно:

1) пропозиції від кожного району чи міста, які можна було надсилати на електронну скриньку iac@lutskrada.gov.ua;

2) засідання експертної комісії, яка з усіх претендентів вибирала 20 номінантів;

3) громадське Інтернет-голосування для безпосереднього визначення семи чудес Волині.

Тепер маленьке дослідження про розголос та масовість даної події.

Про початок першого етапу можна було прочитати на сайтах Луцької міської ради та “Волинської правди” 13 лютого 2008 року. Але уже 29 лютого 2008 року, згідно плану роботи Волинської обласної державної адміністрації, відбулося засідання оргкомітету акції, на якому з усіх запропонованих варіантів (зібраних за 16 днів) експертною радою було вибрано 20 номінантів на звання Чуда Волині. Цього ж дня “Волинська правда” та Луцька міська рада оприлюднили результати роботи експертної ради:

1. Низкиницький Свято-Успенський собор (Іваничівський район).
2. Резиденція князів Радзивіллів у Олиці (Ківерцівський район).
3. Костел святої Анни у Ковелі.
4. Пам’ятник Тарасові Шевченку в Ковелі.
5. Свято-Успенський собор у Володимирі.
6. Замок Любарта у Луцьку.
7. Церква-ротонда святого Василія у Володимирі.
8. Загорівський монастир у Старому Загорові (Локачинський район).
9. Свято-Хресто-Воздвиженський монастир у Старому Чорторийську (Маневицький район).
10. Свято-Миколаївський чоловічий монастир в Жидичині (Ківерцівський район).
11. Літературно-меморіальний музей-садиба Лесі Українки в Колодяжному (Ковельський район).
12. «Мурований стовп» (могила князя Пронського) в Берестечку (Горохівський район).
13. Каплиця «Свята Текля» в Берестечку (Горохівський район).
14. Музей Волинської ікони та ікона Холмської Божої Матері у Луцьку.
15. Троїцький собор у Берестечку (Горохівський район).
16. Костел Петра і Павла у Луцьку.
17. Зимненський монастир (Володимир-Волинський район).
18. Садиба В’ячеслава Липинського в Затурцях (Локачинський район).
19. Музей-садиба Стравінського в Устилузі (Володимир-Волинський район).
20. «Будинок із химерами» в Луцьку (художня майстерня скульптора Миколи Голованя).

Уже сам список номінантів у мене викликав певні запитання. Так наприклад, до нього потрапила Резиденція князів Радзівілів в Олиці, де зараз розміщено психіатричну лікарню, але не потрапив костел Петра і Павла 1459 року з цієї ж Олики, який вважається найстарішою римо-католицькою спорудою на Волині. При умові двох об’єктів історико-архітектурної пам’ятки від району чи міста від самого ж Луцька номіновано чотири. Також не впевнена на рахунок древності “Будинку з химерами” (до конкурсу допускалися пам’ятки “періоду побудови не менше 100 років”). А от неоготична лютеранська кірха 1906-1907 рр. до цього списку не потрапила.

Та це не основне. Значно більше питань викликало саме Інтернет-голосування. Точніше, питання одне – де і як можна проголосувати? На сайті тієї ж “Волинської правди” зазначалося, що свій голос можна буде віддати на сайті Волинської ОДА. Оскільки самотужки я такого розділу не знайшла, вирішила звернутися до адміністратора цього сайту. На мій великий подив, він нічого про нього не чув. Не знайшли голосування у себе й адміністратори сайту Луцької міської ради. Останньою моєю надією було управління культури та туризму Волинської ОДА, але єдина людина, яка може надати мені таку інформацію, постійно відсутня. Ось така іронія долі.

Лише після триденних пошуків (коли стаття фактично була готова) на сайті Волинської ОДА в розділі “Підрозділи органів влади” я знайшла інформацію про акцію.
Тож усі, хто має власну думку щодо об’єктів, вартих звання “Чудо Волині”, запрошую приєднатися до голосування, яке триватиме до 15 квітня. Подробиці: http://www.voladm.gov.ua/struct.php?id2=966&nnm=105


11 коментарів

Add Your Comment
 1. так там же нема де голосувати.

 2. так в тому то і прикол… треба надсилати на електронну адресу або лічно приносити анкету :) коротше, люди вже знають, що є така штука, як інтернет, а шо воно таке і які в нього можливості, не доганяють… мислення лишилося радянським, точніше радянським провінціальним… якщо вже вирішили робити таку акцію – висвітліть і організуйте на належному рівні…
  а Vika-Mouse – молодець, такі речі треба висвітлювати, це мені нагадало супер-виставу, яку могли побачити лучани до дня Незалежності, про що свого часу вже писав ЛН. Треба постійно писати про такі речі, не давати розслаблятися представникам владних і пов’язаних структур…

 3. Хотів би привернути увагу панства до іншого аспекту містечковості при проведенні цього конкурсу. Чому не включені такі видатні Волинські місця як Почаїв, Дубно, Кременець? Це конкурс сталінської Волинської області чи Волині?
  Сурдопереклад осучасненою мовою
  шозанах?

 4. ну ти ж бачиш, що акція офіційна, а офіційна Волинь в нас в чітко окреслених мехаж, за яку відповідають чітко окреслені люди і отримують за це бабло, а Рівненська область – це вже інша область і інше бабло :)

 5. карочє, добрі люде, забийте болт на той конкурс, його насправді не існує.

 6. звідки інформація?

 7. Офіційна Волинська область в чітко окреслених межах, а Волинь то Волинь. Ну дико чути про “чудеса” (поганеньке слово) Волині і не згадувати при цьому того ж Почаїва чи Кременьця.
  Хоча, якщо не дивитись на це, як на перші кроки здобуття незалежності Волині (хоч треба було б, в світлі останніх Косівських подій), то акція правильно і підтримати її треба. :)

 8. leonid правий, Волинська область – одне, а Волинь – то інше. Хоча мені все ж видається логічним факт, що офіційна адміністрація оголошує конкурс лише щодо тих об’єктів, які входять, так би мовити, в коло їхньої адміністраційної сфери впливу, а це і є Волинська область. Можливо, вони не могли включити в список Почаїв та Кременець. Звідси думка: позаяк Волинь простягається далеко за межі Волинської області, треба аби такий конкурс проводили не усілякі адміністрації, а якісь громадські об’єднання, організації, клуби, спілки. От наприклад, ЛН може провести такий конкурс щодо істинної, а не адміністративної, Волині. Тим більше, що якби ми робили, то робили б, а не уявляли, що робимо.

 9. давай доведемо до логічного завершення “Історію Луцька в світлинах”, а потім будемо думати про нові схожі проекти, а то на все вил не вистачить

 10. Сьогодні розмовляла з працівником управління культури і туризму, який відповідає за організацію конкурсу: вибачався, обіцяв усе виправити і продовжити терміни голосування. Поживемо побачимо…

 11. тримай руку на пульсі, що тут скажеш…

*