2008
08.04

2.jpg

Саме такий музей буде створено в Луцьку. Магістрат затвердив точку на карті, де кількаповерхова будівля під нього буде зводитись. Це на вулиці Кравчука. Організатори грозяться, що уже зібрано близько 300 картин із “західного регіону”, але чи це стоується Європи чи тільки України – невідомо.

Примітивізм цікавий тим, що він не переобтяжений академічними правилами, які нависають над митцем. Власне, з цього починаються всі прогресивні напрями і не тільки в малярстві.

1.jpg

Примітивізм – напрям в мистецтві, який набув поширення наприкінці 19-го – початку 20-го століття. Його основною ознакою є свідоме, навмисне спрощення художніх засобів, звертання до різноманітних форм примітивного мистецтва – народної (селянської) та дитячої творчості, архаїчного та середньовічного мистецтва, творчості народів Африки, Америки, Океанії, Сходу і т.д. Також терміном “примітивізм” описують так зване “наївне мистецтво” – творчість художників, що не здобули академічної освіти, проте стали частиною загального художнього процесу (наприклад, Анрі Руссо). Примітивізм є втіленням свіжого та чистого погляду на світ незіпсованої цивілізацією свідомості, щирої наївності та фольклорної барвистості, радості від пізнання навколишнього світу, природності та органічності.

Вплив примітивізму більшою або меншою мірою відчувається у більшості авангардистських течій 20-го століття – фовізмі, експресіонізмі, сюрреалізмі.

Представники: Поль Ґоґен, Марія Приймаченко, інші.


1 коментар

Add Your Comment
  1. Дуже захоплена Марiею Приймаченко. Сьогоднi, нарештi закiнчила свою першу картину в примiтивному стилi. Назва може буде, така: “Героям Слава”. Ще залишилося набратись хороброщiв, щоб комусь показати. Це не так просто на перший погляд. Треба навчитись незалежностi у мистецтвi, без свободи нiяк.(перепрошую за такий укра”нський. клавiтура рус. А рiдну мову вивчаю :) )

*