2008
08.20

2020.jpg

“Історії рідного міста” більше не буде… Для мене самого це вже стає історичним моментом. Але тут нічого вдіяти – усьому приходить свій кінець. Фотографії вичерпались. Звісно, це не означає, що Луцьк більше ніхто ніколи не фотографував, архівних фотографій залишається ще чимало, проте вичерпався той запас, яким я хотів поділитися з вами у формі “Історії рідного міста”.

Справа почалася із однієї прекрасної ідеї десь восени минулого року. І якби, любі друзі, я випадково в одній київській книгарні не натрапив на одну цікавеньку книжечку, хто хнає, якою б виглядала зараз моя “Історія…”. Цій книжечці треба віддати належне. Якщо хто не знає, мова йде про “Вулиці і майдани Луцька” Пясецького, Мандзюка. Серед шести друкованих джерел ця книга займала основне місце. Проаналізовано велику купу інтернетових публікацій, які загалом займають десь 50% серед джерел інформації. Проглянуто і збережено сотні старих фоток з українського, польського (відсотків 95 усіх світлин), російського та англомовного інтернету. Пройдено незліченну кількість шляхів вулицями Луцька в пошуках нових старих виглядів, відзнято кількасот фотографій сучасності…

Що це все мені дало? По-перше, це супер мегазадоволення від тієї роботи, великий позитив творчої реалізації. По-друге, це радість усіх тих людей, які заходили на ЛН і залишали захоплені коментарі. По-третє, це вклад в популяризацію історії Луцька, міста, в якому я живу і яке дуже-дуже люблю! По-четверте, це вихід у світ друкованого варіанта “Історії…”, який взагалі-то ще не затверджений, але є великі шанси, що на осінь уже відбудеться друк. По-п’яте, “Історія…” є тільки частиною справи, у яку вона розрослася. Є ще великі плани, про які я поки не розповідаю, але гарантую, що моя робота не обмежиться “Історією рідного міста”. І хоча сьогодні ми робимо ніби похорон піблікацій на ЛН, та цей кінець може виявити лише початок більш грандіозної справи.

За компом проведено близько 140 годин чистої роботи, близько 4000 разів переглянуто частини, залишено 136 коментарів. Загалом робота тривала 8,5 місяців. Всі ці цифри стали реальними завдяки вам, тож усім дякую! Отже, шановні громадяни, це не аби що! Зараз у мене з’являється якась ностальгія за тими часами, коли ЛН випускав тільки першу частину і коли одразу було 20 з гаком коментів. Тож у мене є одне прохання. Я прошу усіх прокоментувати тут “Історію рідного міста”, залишити свою думку, що було, як було, чи треба, що не так, а що так. Це останнє, що ви мені можете дати і зробити для спільної справи. Можна казати, яка частина була найкращою, яка нійгіршою, може якусь історію, пов’язану з публікаціями – будь-які міркування, думки, коментарі. Будь-ласка, поставимо логічну крапку в “Історії рідного міста”!


20 коментарів

Add Your Comment
 1. Насправді все зроблено дуже правильно, дуже якісно, грунтовно і якби то сказазати – системно. Все зроблено так, що видно: ця праця – це глиба! Придертися практично ні до чого. Якби були якісь серйозні помилки чи недоліки, то була б купа коментів, а так нічого крім “Клас!” люди сказати не можуть. Але ж не будеш всі 15 частин казати “Клас!”, “Бомба!” і “Хочу продовження!”, тому к-ть коментів і невелика….

  Ти все зробив правильно. Я пропоную замість розділу “Про місто” зробити в меню розділ “Історія рідного міста в світлинах”, де і викласти всі ці статті в завершеному вигляді.

 2. я б сказав, не замість, а додатково, бо як не як на ЛН є багато статтей про місто, от і розділ відповідний є. Якщо є така технічна можливість зробити те, що ти кажеш, роби, бо це ж дуже класно!

 3. Гарна робота! Дякую!

 4. дякую! Було дуже цікаво за створенням “Історії…”. Надіюсь придбати в друкованому вигляді)

 5. *цікаво спостерігати

 6. Спасибі автору за цікаву інформацію. Я слідкував за появою нових розділів.
  Хороша робота!

 7. дивіться, яку цікаву штуку знайшов. я і сам не знав, що таке є.

  http://vkontakte.ru/video14340208_72189787

 8. Дякую дуже, kotyk!

  Шкода, що на тому крапка, бо історія робиться на наших очах. Я кажу про реконструкцію Набережної біля “Світязя”.
  Чи немає в когось фото до реконструкції? Необхідно було б прикласти до “Історії…”, оскільки за пару тижнів та, стара Набережна стане історією. Шкода, сам не здогадався сфотографувати… (Хммм… чи то ще й ями на Кравчука сфотографувати?… мо вони теж стануть історією… :) ).

 9. можна було б зробити кілька загальних виглядів. а про яку реконструкцію ти кажеш? я щось не чув.
  і чому ти говориш “фото до рекострукції”, там уже щось змінилось? (блін, невже то я так відстав, але ж ніби ще в липні там гуляв)

  та нам зараз треба високо залазити і фоткати старий ринок, бо ж обіцяють, що і він не таким уже буде. сьогодні лазив по дахах на Лесі – можна знайти кілька цікавих виглядів.

  аналогічно із Театральним майданом.

 10. Набережна – реально траншея зараз….

 11. Судячи з робіт, відбувається те, що колись сталось з пр.Правди, – з бульвара роблять вулицю.

 12. Правди – то Грушевського, там був бульвар?

 13. Пропоную не ставити крапку на даному проекті,
  можливо станеться і таке що хтось та десь знайде нові матеріали.
  Принамні для мене: Ваша праця принесла задоволення!
  Дякую!

 14. може й так

 15. Підтримую dr_Vlad-а!

 16. Ціклюсь історією гусар, що розміщувалися в Луцьку. Будь-ласка може хтось, щось знає. Мій е-мейл – dym@ugsb.kiev.ua Буду вдячний за відповідь.

 17. хотів написати коментар, а його чогось не вставляє…. написав на пошту

 18. я тут взнав багато нового про Луцьк.
  так тримати!

 19. приємно здивована таким патріотизмом! порадьте, будь ласка, екскурсовода (зі знанням іноземної мови – англійської, німецької, італійської чи польської). дякую! особиста адреса: solomija27@gmail.com

*