2008
11.14

Кальян – хитрий апарат для куріння, завезений у наші краї зі Сходу. Луцьк також не пасе задніх у кальянопалінні. Наприклад, влітку цього року проводився турнір із куріння в одному із ресторанів. Багато де можна покурити кальян, немало є суперечок щодо найкращого закладу для цього, але зовсім непогано мати кальян удома. Але де ж узяти витратні матеріали – тютюн та вугілля? Сайт ЛН провів невеличку розвідку по основних місцях, де продають ці необхідні речі. І ось результати станом на 14 листопада 2008.

Фуршет у ТЦ Глобус. Зараз там завезений тютюн марки Prince кількамісячної свіжості. (Нагадаю, термін придатності кальянних тютюнів зазвичай складає 2 роки). Є 5-6 видів смаків. Ціна – 7 з гаком грн за пачку 50г.

Троянда. Відома точка з тютюном Nakhla. Але не те що тютюну, а навіть самої точки вже нема…

Тютюнниця від сигарного дому Фортуна у ТАМ-ТАМІ. Звісно, найсерйозніша кальянна точка в Луцьку. Проте на даний момент тютюну для кальянів узагалі не продають. Проте є великий вибір кальянів. Вугілля нема, однак є шланги, колба, ковпачки, чаші.

ТАМ-ТАМ (у відділі спиртних напоїв). Тютюну нема.

Волиньтабак на Дубнівській. Є свіжі (аналогічні фуршетівським) тютюни Prince кількох смаків ціною 8 грн за пачку. Таблеткового вугілля нема, однак є пачка 1 кг ціною 35 грн.

Отакі справи. Негусто. Огляд зроблений лише по основних точках, але впевнений, що нічого більшого, ніж у цих місцях у Луцьку знайти у продажі неможна. Взагалі, ця тютюнна криза триває уже з літа, але якщо наприкінці літа фактично, тютюну купити було ніде, то зараз є, принаймні, Принц. Ситуація відслідковуватиметься й далі… Ось кілька посилань, які стосуються кальянної справи в Лу:

Кальян і все до нього
Шахерезада (лінк на сайт видалено, оскільки він не відповідає тематиці публікації)

Кальяни

Тут інша цікава інформація:

ГанешаUA
ХаліфUA
ХабібіUA

SaidUA
СафірUA


6 коментарів

Add Your Comment
 1. Ранее считалось, что табачный дым в кальяне менее вреден, нежели сигаретный, поскольку фильтруется водой и остывает, прежде чем попасть в легкие курильщика.

  Группа египетских медиков и инженеров решила проверить, насколько такое убеждение соответствует истине.

  Для этого ученые сконструировали специальный аппарат, состоящий из цилиндра, объем которого соответствует объему легких человека, и двигающегося внутри поршня, имитирующего вдыхание и выдыхание табачного дыма. Прибор сконструирован таким образом, что после полного цикла движения поршня в нем остается ровно столько дыма, сколько оседает в легких курильщика. Этот дым, в свою очередь, подвергается физическим и химическим анализам.

  Результаты исследования оказались самыми неутешительными для любителей «шишы» — так называют в Египте кальян. Во-первых, выяснилось, что потребление всего 25 граммов табака с помощью кальяна приравнивается к выкуриванию 60 обычных сигарет. То есть выкуривание обычной порции кальянного табака наносит не меньше вреда, чем три пачки сигарет.

  Ученые установили, что температура тлеющего угля и дыма в кальяне составляет более 450 градусов по Цельсию, поэтому, проходя через воду, дым не успевает остыть до безопасной температуры.

  Еще одной неприятной новостью для любителей кальяна стал вывод ученых о том, что постоянное вдыхание 500-600 кубических сантиметров дыма приводит к утрате эластичности легких, в результате чего они увеличиваются и теряют способность эффективно избавляться от вредных веществ.

 2. маячня! Як мінімум до 3-ох тверджень у цьому повідомленні маю беззаперечне спростування. Але я не буду починати суперечку. Просто одного разу опублікую своє дослідження щодо кальянного диму, де буде показано крок за кроком мої дії і даний висновок.

 3. Шо не скажеш шоб себе виправдати ))))))
  Це давно доведено що кальянний дим не менш шкідливий ніж куріння цигарок просто не всі це знають і всі керуються хибною думкою про його шкідливість

 4. принаймі на смак кальянний набагато приємніший

 5. в Кораблику був колись кальян, мабуть першим в Луцьку…
  Але то не для мене, я краще класичного пивка поп’ю :)

 6. початок грудня 2008. У “Табакерці” в Там-Тамі з’явилися свіжі тютюни Аль Факер різних смаків!

*