2009
06.30

21 червня 2009 року в пивному рок клубі “Майдан” відбувся, ще молодий, але амбітний фестиваль сучасного мистецтва “Арт-вечір”. Казати, що це супер дійство за участю потужних літераторів та музичних “монстрів” не можна і не потрібно, адже це захід, який спрямований на пошук талантів та їх підтримку. Організаторів заходу, членів громадської організації “Основа”, цього разу підтримали кадрове агенство “Партнер” та волонтерський рух “Твори добро”, яким висловлюємо свою величезну вдячність, адже вони підтримали не лише нас, але й молодих учасників фесту.
А розпочався “Арт” з оголошення результатів конкурсу, який стартував на сайті art-vechir.org.ua. Згідно результатів конкурсного голосування гуртам – учасникам попередніх “Арт-вечорів” – “Краплі Морzу” (Володимир-Волинський), “ІншІ” (Володимир-Волинський) та “Коля з Ковеля” мистецька агенція “АртіКо” зобов’язується організувати три концерти на території західної України.
В одному місці і в один час зібрались люди для того, аби побачити щось нове і цікаве, люди які прагнуть свіжих думок і нестандартного підходу у проведенні свята.
Тоді як більшість молодих фестивалів спекулюють на розкручених іменах, ми раді, що зібрали учасників та глядачів, яким цікаво відкривати невідоме.
Першими випробовували свою творчість на публіці поети з Волині та Львова. І хоча наша публіка абсолютно не готова слухати молодих поетів, останні трималися “молодца” та ще раз підтвердили те, що процес розвитку сучаної української поезії триває. І оскільки ми не займаємось оцінкою рівня майстерності поетів та прозаїків, наголошу, що на перший раз в підсумкову збірку потраплять всі учасники “Арт-вечорів”, які цього забажають.
Також під час “Арту” працювала невелика, але дуже яскрава виставка фото та художніх робіт Ніни Галінської з Володимира-Волинського, X-paintera та Лесі Редчук з Луцька
Музична частина “Арту” була чи не найпотужніша за весь час існування фестивалю. Вперше на заході виступав дует “Обсерваторія” (Луцьк), який на своє здивування зірвав чи не найбільші аплодисменти. Своє бачення життя крізь призму музики показав гурт “LM” з Ковеля та вже знайома з “Артом”, яскрава Мартгарита Кардаш”. А закрили фестиваль музиканти, які були запрошені організаторами дійства, а саме гурт “Коля з Ковеля” – найвеселіші, “ІншІ” (Володимир-Волинський) – найліричніші, “Простонеба” (Київ) – найгіпнотичніші та “Ікебана” (Луцьк) – найенергійніші.
Підсумковий фестиваль сучасного мистецтва відбудеться у наприкінці серпня чи на початку вересня у Володимирі-Волинському. На ньому буде презентована збірка та диск творчості учасників всіх “Артів”, які відбувалися у Володимирі-Волинському , Ковелі та Луцьку. А поки команда фестивалю під назвою “Арт-вечір” буде працювати над створенням першої та сподіваємось не останньої збірки ми сподіваємось, що Ви поети, прозаїки, фотографи, художники та музиканти будете продовжувати свою роботу, адже не лише талановитим, а й впертим відчиняються всі двері.

P.S. Не забудьте заглянути на сайт art-vechir.org.ua, щоб проголосувати за свій улюблений гурт, який приймає участь у конкурсі від мистецької агенції “Артіко” та ВГО “Основа”. Голосування лише для зареєстрованих.

Роман Томашевский


5 коментарів

Add Your Comment
 1. “Вперше на заході виступав дует “Обсерваторія” (Луцьк), який на своє здивування зірвав чи не найбільші аплодисменти. ”

  Зэр очень очен жаль что не смог попасть на выступление Лазаря(((он нас не часто радует исполнением муз.композицый,от начала и до конца)))

 2. І все ж таки якщо поіменно згадуються ватаги та фотографи, думаю, не зайвими були б також імена поетів.
  Зокрема, я також була там присутня, вірші читала.
  П.С. Все ж таки елементарний відбір творів маст бі бо стільки нецензурщини я давно не чула, тим більше з вуст поетів та прозаїків. Вислів “на теплих хвилях похуїзму” одного з корифеїв мене просто вбила %)
  З тим потрібно щось робити. Однозначно плюс оргам цього дійства бо це шанс для молодих та неіменитих, але ж, але ж…
  Дуже сподобалися “Просто Неба” та “Інші” а також поетка зі Львова. І ще: дуже класні світлинки були.

 3. Вислів “на теплих хвилях похуїзму” одного з корифеїв мене просто вбила %)
  Недостаток в образовании,резко смывает грань между пикантностью и пошлостью))))

 4. Вибач, Варвара, буду виправлятись. На рахунок матів можу сказати лише одне, ми не маємо права забороняти виступати з тим, що є, просто дехто з таких людей не поїде далі в інші міста. Ти ще не чула, що робилося на Арті до того як він став фестом. І в збірку буде відбір не за матами чи яскравістю, а за якістю та працьовитістю. Я думаю, що в перспективі ми розділимо Арт на два більш класичний та мелодійний і більш екстремальний та андерграундний.
  А Простонеба дійсно рулять.

 5. Вам, Романе, особлива подяка! Бо робите дуже і дуже хорошу справу. На мене не ображайтеся бо я лише прагну допомогти. Якщо потрібна буде якась ґрунтовніша поміч – звертайтеся))))

*