2009
08.15

Up-fest '09, days 2,3.

Я не хочу загружати публіку порівняннями та аналізами фесту(фестів), тож лише коротко опишу, що там відбувалося, наскільки це було варто відвідати.

Настав другий день. Оскільки першого вдалося трохи втрапити на музику, то сьогодні захотілося піти вже на майстеркласи. Суб’єктивно, цього року вони були краще організовані, ніж минулого. Майстер-класи відбулись, відвідувачі були. Досить цікавим був мк із фото. Приходив чувак (забув, як його звати), який у 70-х роках працював на китовбивчому судні яко механік і фотограф. Показував досить багато цікавих знімків експедиції. Кит, на якому сиділо вряд 33 чол. Трохи побалакали ще по суті і розійшлися; було цікаво.

31.jpg

А тут майстер-клас із в’язання косичок – дивно, що було немало цікавих варвар.

21.jpg

Брейк. Кому було цікаво – міг підійти і чомусь навчитися, я саме потрапив на обговорення якогось елементу.

IMG_7576.jpg

А ось вдень вдалося зловити КлангФройнда з Німеччини, він саме готував репертуар на вечір на чілл-аут кахфе.

IMG_7552.jpg

Гітара

11.jpg

На третій день вдалося відвідати ще один майстер-клас із фото. Проводила його Ніна. Домовившись про тематичне завдання, охочі зі своїми фотиками розбіглися за сюжетом; потім всі збиралися і обговорювали, хто що нафоткав. Цей майстер-клас був дуже корисним для тих, хто дійсно міг задати конкретне питання і отримати конкретну відповідь, а потім перевірити на практиці. Паралельно знімали усіляку абрукадабру.

x_ef7fc573.jpg

Дуууже змістовним був барабан-клас. (Я потрапив тільки на третій день). Для цих цілей кимось було пожертвувано 5 відер і 5 пар поличок. Барабанщик розказував і показував різні речі, які за ним повторювали тримачі відер. Особисто мені він сподобався найбільше; позаяк саме тут вдалося найбільше навчитися чогось. Та й мрія колись була – грати на барабанах.

О 17 год розпочиналася екстремальна сцена, але відвідувачів було зовсім небагато.

IMG_7588.jpg

Коротше, я не даремно вибрав такий стиль розповіді – він дуже перекликається із настроєм, який панував на фесті удень – нудно! цікаво лише, як вийде втрапити на якийсь клас. А от із години так 21, коли відкривається chill-out кафе, коли запалюються вогні великої сцени, атмосфера стає значно динамічнішою! Кальян першого дня був повторений, але вже у значно цікавішій компанії і з філософськими бесідами))

IMG_7621.jpg

На великій сцені особливо порадував гурт Крихітка – адже виявилося, що деякі пісні я вже чув, але не знав, що то вони їх грають. Також сподобалася крихітка Крихітки:)))

IMG_7656.jpg

IMG_7652.jpg

Чого не скажеш про інших. У перерві поки настроювали апаратуру перед початком великої сцени включали Аббу та альбом PF “The dark side of the moon”, і якщо чесно, то була найприємніша музика за увесь фест…

Десь так опівночі кожного дня Up-TV (до речі, тут Up-TV минулих років), потім відкривається клубна сцена, грають діджеї. Публіки, правда, ще менше, ніж у клубах… але то зрештою нічого. На жаль, так і не вийшло відвадати показ кінофільмів із міжнародного фестивалю Wiz-Art, однак хто хотів – побачив і те.

А от третього дня відбувся невеликий (невеликий?) казус. Концерт поволі затягувався і всі розуміли, що щось не так. Виявилося, що на кордоні відбулася затримка групи зі Швеції. До речі, вони чомусь запланували прибути на фест лише на третій день увечері, цебто впритик – ну от і запізнилися. Шведи прибули аж о 1:45 ночі, однак почали виступати. Кажуть, концерт тривав до 6 ранку. Шкода, що не вдалося послухати, бо на той час ми вже сиділи в маршрутці (до речі, сиділи рівно 42 хв, поки водій-гад рушив!) на Луцьк. Загалом фест сподобався, і для себе я виніс тільки 2 негативні моменти – уночі гопніки перелазили через забор від кладовища, аби втрапити на фест безкоштовно. Добре, що є такі волонтери як охоронці – то вони трохи попрацювали біля заборів. Ще підозрілим моментом було те, що на фесті було людей зо 200, половина з яких – волонтери, організатори, учасники та преса, тобто ті, хто працював над фестом. Відвідувачів – катма. Правда, як тлумачити цей факт, ще поки невідомо. Можливо, і на краще – на фест потрапив лише той, хто дійсно хотів і кому було цікаво, тож він не був перетворений на щось буденне і попсове. І в цьому, думаю, найбільша ціна Up-fest‘а. Дякую.


22 коментарі

Add Your Comment
 1. m@ndarina каже

  приїхала лише на другий день.і то чекала годину маршрутку на Гаразджу. в кінці-кінців мене туди завезли автомобілем.
  їхала сама. і то вперше. думаю “ооо..зара прийду – а там буде стільки нароооду,крику,шуму ,гаму”..захожу..гробова тишина як в санаторіі для пенсіонерів))) трохи була в шоці)
  а далі вже по-трохи обстановка почала змінюватись і на те не зважала.
  як на “фестиваль” то було дууууже мало людей.
  шкода що недосиділа до Крихітки і Флайзи. але побувала на репетиціях і душа моя була спокійна )))
  люди! хоча ю заради Крихітки можна було витратити якихось 35 грн! музика -прекрасна!!!
  шкода що не вситанаєш на усі майстер-класи. бо хочеться усього і відразу)
  Тотал Армагедон повністю зіпсував настрій.власне тому і не витримала і поїхала додому раніше.
  на наступний раз(якщо фестиваль відбудеться) обов_язково поїду!з друзями.з компанією. але сподіваюсь що то вже буде без Тотал Армагедону )

 2. як на мене, в апфеста не зовсім зрозуміла “ідеологія” фестивалю, люди стараються, багато планують, але якось не стає він подією номер один для Луцька…

 3. а навіщо йому бути подією №1? досить того, що він є. адже подібного у нас більше немає.

 4. ну наскільки я зрозумів, ажіотажу навколо фесту не було і відвідувачів було небагато, чи я не правий?
  хотілося б, щоб фест став відомим в усій Україні, а поки він толком не відомий навіть в Луцьку
  основна фішка, яка відрізняє його від інших – це мабуть майстер-класи? чи були вони, скільки, який рівень?

 5. майстер-класи були.і це вже радує.
  хоча в той час коли вони проводились люди відсипались )))
  проводились на досить нормальному рівні, тобто до них готувались, люди були, викладачі також.
  шкода що не встигаєш на них усіх потрапити.
  але хоча я наприклад не встигла на майстер-клас по фрізбі, мене всерівно добрі люди навчили )))

 6. Пане Ромуальде. Щоб фест став відомий у всій Україні, мало просто слова “хотілося б”. Да і не думаю, що організатори хочуть перетворювати фест на збір бидла. Тому краще менше людей, але нормальних. Мені наприклад на фесті просто мега сподобалося. Маршруток кажете не було? а навіщо? взяв палатку і вперед на фест ан 3 дні. Робити там було що. Скучали тільки ліниві. З ідеологією (дурне слово) було все впорядку. Маса майстеркласів для пошуку себе, фото виставки і фільми, музика і відпочинок. Я за те, що б він і далі залишався таким же. Це мистецький фест а не концерт 30 гуртів.
  Кому не сподобалося – є бандерштати, бульби та інший бидлодрек де можна “павісєть” біля сцени. Творчі люди і ті, хто шукає себе – обирають апфест.
  Дякую організаторам

 7. я приїхала на 2-й день і враження найкращі. саме через атмосферу і ненапряжність. концерт крихітки в києві, до речі, коштує 100 грн)) а хомбадіс 40)

  гурти чудові, семінари на будь-який смак і кастрік ввечері))

  а фест стане номер 1 тоді, коли в країні спонсори і влада зацікавляться молоддю і їхніми проблемами. а наразі це голий інтузіазм та кошти команди організаторів і волонтерів.
  і вони зробили багато, аби це було непогано

 8. zgidna z Larrojy na vsi 100% ;)

 9. В порівнянні з Бандерштатом небо і земля. Там було 5-7 тисяч, а тут 300 чоловік. Окрім того за вхід гроші брали. Ще відіграло своє, що організатори протестанти, а це багатьох відлякує!
  Думайте хлопці головою! Бандерштат кращий!!!

 10. насправді протягом двох років перебування на Апі я жодного разу не відчув, що на мене здійснюється якийсь релігійний тиск чи щось подібне. там такого просто нема.

 11. ще дуже класною фішкою був намет, де працювало chull-out кафе. за словами організаторів, аналогічна річ є дуже популярною на різних європейських фестах. причина? – екзотика! Ізюминка фесут не в майстер-класах (їх можна взяти платно і поза фестами), а в екзотиці, якої так собі де-ін-де не побачиш.

 12. kotyk, ти не був на першому Апі™. Там були проповідування прямо зі сцени, а на цьогорічному фесті теж були богослужіння. це навіть було в офпрограмі.

 13. мене,чесно кажучи, більше відлякує Тотал Армагедон,тобто те,що грало на екстремальній сцені з 5 до 8.
  я взагалі не можу сприймати ту “музику”. не розумію цей жанр.
  але то собисто моє ІМХО.
  якщо таке буде і наступного разу, то я краще дійсно поїду на Бандрештат.

 14. я був на минулому. і бачив заплановану молитву у програмі цього року. я мав на увазі, що цього не було повсюдно. фестиваль не пронизаний релігійною пропагандою!

 15. Але погодьтесь це багатьох відлякує, що організатори протестанти. Тобто виходить, що вцілому фестивальчик для своїх – для прихожан ряду протестантських церков міста Луцька. Так нічого не досягнеш.
  Треба аби ще хтось наступного року організовував якісь фестивалі, а на сьогодні Бандерштат справді кращий!

 16. Так, справді це фест організований сектантами(вони себе називають протестантами, але нічого спільного із ними не мають) для таких же сектантів. Невіруючих(як вони називають тих, хот поза їхнім впливом) було мало, тому, що мало кому буде цікавим фест базований на релігійній тематиці.

 17. не можу погодитись,що це протистанти.
  це харизмати.
  і це не секта.але й не церква.
  це щось дуже дуже дивне.
  бо харизматизм дуже поширений.
  але це не можна назвати релігією.
  багато чого у них того,що ненаписано у біблії.
  знайомі харизмати мені сказала,що “якщо ти зробив шось погане,але думаєш,що то не гріх, значить це не гріх”.
  а також відбувається пропаганда “Секс до шлюбу”
  а також бачила по СТБ,як приїзжав якийсь харизмат у Київ і вводив людей у транс на його “зібранні”. Від одного дотику люди падали на землю,а діти плакали і тряслися.
  це дійсно було,це не вигадка.
  а ось цей Тотал Амагедон,якби “християнськи”..
  здається,що у тих піснях і близько Бога немає..ніби диявола з них виганяють..бррр

 18. о, нарешті дискусія на ЛН :)

  я зрозумів, що не так: мало драйву! ідеальний фест має мати свій тепморитм, в якому б жили ті, хто на нього потрапив, щоб моментів коли “нудно” не було

  і 300 чоловік – це не відвідуваність для фестивалю, це вже якийсь великий “квартирник” :)
  все кльово, ідея майстеркласів, творчого розвитку і т.д., але люди не допрацьовують над системним баченням тої всієї картини
  цікаво, організатори ті ж, що і першого фесту? пам’ятаю, ми колись з ними досить активно обговорювали посфактум перший апфест:
  http://lutsk.dzyga.biz/2006/10/16/ap-fest-zaklyuchna-pres-konferentsiya/
  чи зробили вони висновки? чи став фест якіснішим?

  Юрко, а що це ти так рапто став так агресивно налаштований до Апфесту? Першого разу ти намагався бути досить активним його учасником, наскільки я пам’ятаю

 19. Люди! Upfest – це впершу чергу АРТ фестиваль, і ми будемо намагатись так його розвивати!!!, Звичайно, не спорю, вхід був трішки дорогий, на на ступний рік обов’язково зменшимо. Просто хотілося побачити скільки є дійсно творчих людей, визначити цільову аудиторію і т.д.
  на рахунок харизматів чи протестантів то можу сказати одне, Upfest ніколи не перетворювався на затятий релігійний фест!! і в майбутньому такого не буде! Кожен має право на власне волевиявлення у всіх його проявах,звісно окрім пунктів які суперечать положенням фестивалю, це алкоголь, наркотики і т.д. Наступний рік фестиваль буде обов’язково ще з кращими хедлайнерами, фішками рекламою та оргінізацією, Можу зазанчити ще дещо якщо б апфест був би перед Бандерштатом то було б набагото більше людей! але це не є проблема,
  де ви можете побачити гурт Інтохімо якго слухать 150 чоловік!???))))) Якщо в когось є якість претензії або проблеми звертайтесь в тролейбусне депо!))) якщо є якісь побажання стосовно наступного року , пишіть ds.dogma@mail.ru
  З повагою,
  Арт – директор фестивалю Upfest
  Олександр Куява

 20. romuald , особисто я нічого не маю проти самого фестивалю «UpFest», навіть за такі фестивалі. Я виступаю проти релігізації фесту, втягування неповнолітніх в різні релігійні угрупування, за допомогою таких речей, як музика, графіті, та ін..

  На першому фесті я був ведучим майстер-класу і не більше.

 21. Юрко Червоний – але ж ти смішний. На фесті ніхто нікого нікуди не втягував. Ну не подобаєтсья – не ходи. Хто ж тебе примушує? Організатори – не сектанти. Якщо тобі не подобаються протестанти – так розстріляй їх. І за одно всю європу і всю америку, бо їх там дооофііга! Зациклився на своєму православ*ї.
  А патріотичне графіті, патріотичне татуювання, нацики і чуваки зі свастиками на бандерштаті то не пропаганда? Очі роззуй

 22. ну звісно, пропаганда! пропаганда націоналізму. і це чудово! добре, що хтось таке втілює!
  а свастика, до речі – давній слов\’янський знак. )))

*