2009
08.28

12.jpg 22.jpg 32.jpg 41.jpg 51.jpg

12.jpg

1._Мода зображувати замок на грошах стара. Дата випуску верхньої купюри – 1919 рік. Це гроші часів гетьманату Скоропадського, що так недовго проіснував в українській історії. Мійська управа – виконавчий орган міського управління. Цікаво, що впродовж 100 років наш замок у купюрній справі споважній і набрав ще один “нуль” ваги!))

22.jpg

2.Польська гімназія імені Тадеуша Костюшки. Організована у 1917 році як приватна. Спочатку вона містилася у тому будинку, де жила сім’я косачів (на розі Кафедральної та Драгоманова). У 1921 році стає державною і переходить під опіку Польської Матері Шкільної в Луцьку. Паралельно у середмісті на розі вулиць Пілсудського та Гімназіяльної будується нове приміщення для цієї школи. У 1931 році його відкрили і сюди перенесли школу. У 1939 році з приходом совітів школу скасовують. Згодом під час війни будинок трохи руйнується і його перебудовують. В такому стані він і дійшов до нас.

32.jpg

3.Урочисте відкриття нового мосту у 1924 році. Міською владою було профінансоване будівництво залізобетонного моста на місці старого дерев’яного, який називався Братським чи Глушецьким. Тоді назвали його на честь Казимимра Великого і згодом встановили 4 погруддя: поета Юліуша Словацького, письменника і художника Юзефа Крашевського, освітньо-наукового діяча Тадеуша Чацького та нобелівського лауреата Генріха Сенкевича. Однак річку Глушець, яка під ним протікала, у тому ж десятилітті осушили і міст уже не був дуже потрібним. Після Другої світової в радянський період погруддя валялися розбитими поряд з мостом, а згодом і його зарівняли під асфальт. На сьогодні частину мосту розкрито.

41.jpg

4.Збудований в радянський період.

51.jpg

5.Будинок був зведений ще до Першої світової. Після війни зоставався понищеним, проте після приходу поляків був відновленим та поремонтованим.


12 коментарів

Add Your Comment
 1. “з приходом совітів…”
  автор канадський емігрант ?

 2. молодець! знову дякую!

 3. саме так, виїхав до Канади ще в 1993 році.

 4. ту то хоч не видавайте себе

 5. остання будівля (№4), де вона? я щось ніколи її не бачив..

 6. остання будівля (№4), де вона? я щось ніколи її не бачив..

  напевне ви мали на увазі будівлю №5 ?

 7. будівля № 4 на Данила Галицього. А остання будівля (це №5) на вулиці Шевченка. Я навмисно цього не вказував, позаяк про цю вулицю вже писав у раніших частинах.

 8. тут діло зовсім не в цьому – потрібно відділяти якось блоки один від одного, чи зробити по людськи : )))
  - номер
  - зображення
  - текст
  згодьтесь – у вас зображення “випадають”

 9. я б не скзаав. це один зі способів, хоча погоджуюсь, що не дуже читабельний)))

 10. дякую за розуміння ))))

 11. а фото 2 це де???
  підкажіть, бо вже півдня голову ламаю

 12. це ріг вулиць Пілсудського і Гімназіяльної :)
  ну ладно… Це ріг вулиць Винниченка і Некрасова.

*