2010
02.23

Всі подумають що зараз буде в цьому місці вітання з Днем захисника вітчизни, чи може ми привітаємо з іменинами Валентину, Ганну, Симона, Галину, Прохора, чи може відмітемо День памяти священномученика Харлампия.

Але все не так, про то шо ми всього святкуємо одинадцятий раз День захисника вітчизни, про те шо Л.Кучма призначив це свято Указом Президента України № 202/99 від 23 лютого 1999 року, про це теж не будем говорити.

а ось  про що поговоримо —

Ну як не крути, як не верти, все, капєц, весною тягне, вже і відлиги поступово зменшують шар снігу, якого комусь, колись там не вистачало. І знаю точно що, запах шашлику, при даній погоді може призвести до інфаркту шлунку, мізків, і здорового глузду. Ну і як завжи ми повесні беремо манаткі та валимо в першу посадку з трьох сосен і дихаємо там свіжим повітрям, бухаємо горіляку, смажимо нібито те шо в магазині взяли з єтікєткою мйасо і думаємо шо капєц “активний” відпочинок дуже потрібен для організму, ну і + він потрібен для таксистів які нормально заробляють на трансфері “природа – луцьк”.

ну і що б мені хто не говорив, кожен після себе в лісі лишає купу сміття, хтось культурно лишає на одній кучці, хтось рівномірно розкидано  по території яку встигли дослідити “відпочіваючі”.

ну і зараз можуть посипатись в мою сторону фрази:

— да ні, ми прибираємо за собою!

— да ви ШО, ми навіть травічку підкрашуємо, шоп було краще ніж до нас!

можна я скажу… Я НЕ ВІРЮ! бо тоді якого хрєна, коли я беру машіну, жінку, дитину, компанію та їду в давно всім відому місцину, і не можу найти нормального місця де нема сміття?  то де воно береться? можливо хтось… після того як всі свідомі громадяни за собою прибрали, приїздить злий фей, зі своїм сміттям, та розкідає його по територіям загального відпочинку? можливо він робить це для того, що б ми не перелякались чистоти рекреаційного майданчику наступного разу коли приїздимо до відпочинку? бо ще подумаємо що ми вже в Европі жиємо… так бац… і Европа… неможна так, ще тре шоб покоління 2-3 активно знищувало все те що навкола нього є живе.

то все лірика, ми не европейці, нема чого себе дурити, як срали так і будемо срати.

ви знаєте місцину зображену на мапі?

тепер як будите смітити на цій мальовничій території то можете з гордістю казати: “ми нагаділі в Ківерцівському національному природному парку“, який від сьогодні(23.02.2010р.) отримав статус національний і називають його тепер “Цуманьска пуща“.

але якшо причитатись до закону :) можна помітити маленький підпунктик -

До території Ківерцівського національного природного парку  ”Цуманська пуща” погоджено в установленому порядку включення 33475,34 гектара земель, а саме: 3471,54 гектара земель, що надаються (у тому числі з вилученням у землекористувачів) національному природному парку в постійне користування, і 30003,80 гектара земель, що включаються до його складу без вилучення, згідно з додатками 1 і 2.

але, нажаль, у нас ресурс апсолютно АПОЛІТИЧНИЙ тому ми це лишим на “розжовування” місцевим виданням хто, шо, за які і як будуть вилучати :)

а поки шо декілька цікавих фактів про “Цуманську пущу”

  • Ківерцівський національний природний парк “Цуманська пуща” – лісовий масив, розташований в межиріччі Стира і Горині Волинської області.
  • У Цуманських лісах було зареєстровано понад двадцяти видів рослин, занесених до Червоної Книги України.
  • В лісах водиться вісім видів фауни, які входять до Європейського Червоного списку тварин,
  • Також п’ятнадцять видів фауни – до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи.
  • Виявлено понад 200 видів хребетних, включених в Бернську конвенцію.

надіюсь ці рухи в сторону нац.парку принесуть йому тільки краще, можливо будуть тепер наглядати за ним краще, бо нащадкам не буде де й сосновим лісом подихати.

бережіть природу, мать вашу, не тільки на словах а й ділом


2 коментарі

Add Your Comment
  1. класно! :)
    тепер в ті ліси буде цікавіше їздити, гриби збирати!)

  2. всі гриби будуть з штріхкодами :) та написом “нацпарк”

*