2010
04.10
«ГаРмИдЕр» презентував виставу «Портрет»

Фрагмент вистави

Вчора, 9 квітня у луцькому районному будинку культури луцька молодіжна театр-студія «ГаРмИдЕр» презентувала нову виставу «Портрет». Сценарій вистави базований на п’єсі польського живого класика Славоміра Мрожека. Невеликий зал, в якому проходила, вистава був заповнений повністю, вистава зібрала різні покоління глядачів. Я там помітив як 14-річних підлітків, так і бабусь у віці. Сюжет вистави певною мірою є складним для осмилення з психологічної точки зору, так як У цій виставі показано погляд на тоталітаризм, який на ті часи панував у Польщі. головними героями вистави є Анатоль та Бартодій, двоє хороших друзів з різними життєвими шляхами. Бартодій свого часу зробив донос на Анатоля, і його відправили у заслання, після падіння тоталітарного режиму його реабілітували. Бартодія починає гризти сумління за такий негарний вчинок у відношенні до свого друга. Рівно через сім років він вирішує зінатися у доносі. приїхав до Анатоля і у всьому йому зізнався, але це привело до не надто гарних наслідків… «Вічний» портрет, портрет одного з найжорстокіших диктаторів світу, який постійно носив із собою Бартодій у чемодані, призводить до смерті колись дуже хороших друзів… Мені вистава дуже сподобалася, як і всі вистави цього театру. Сюжет вистави спонукає до роздумів, можна навести певні аналогії з сучасним режимом правління України.

UPD 11.04.2010 Додано кілька фото

Також інші фотоможна тут переглянути: http://mykhailovphotography.blogspot.com/2010/04/blog-post_11.html


14 коментарів

Add Your Comment
 1. я вперше був на виставі Гармидера.
  сподобався зал.
  маленький зал.
  небагато людей, навіть при його 100% заповненості, є затишним… ніби домашнім… “своїм”…
  і тому вистава сприймається простіше. навіть важкі, на перший погляд, речі.

 2. Вистава – дуже сильна. Гра акторів, постановка. Ой, сподобалось. Дуже дякую всім причетним. І зал, дійсно, дуже затишний, потрібну атмосферу створив. Словом, “Гармидер” працю наполегливо і потужно. Щира їм за це дяка. Надхнення, Вам і наснаги.

 3. дуже потужна вистава !!!! порадувало надзвичайно !
  Емоції на сцені прориваюця в глядацький зал і продовжуть вирувати у атмосфері ! Це щось !!! Серйозна дуже постановка. Прекрасна гра акторів… Глибока доросла драма. Ви це зробили !!!! Ви справились прекрасно!!!!!! Мої оплески стоячи ))) Молодці !!! ))))

 4. Трішки красномовних фото з вистави http://mykhailovphotography.blogspot.com/2010/04/blog-post_11.html

 5. я реально, протащився від гри лікаря…
  просто протащився…
  вона нагадала моє КаВєКаківське минуле. :)
  гарно.

 6. коли там наступний раз буде? а то я не потрапив…

 7. A ми тебе romuald так чекали, а ти не прийшов :О(

 8. сподобалось бачити людей, що до нас приходять ) такі всі хороші. Особливо манюні бабусічки. Відверто кажучи, не думала що їхнє покоління про нас знає ) Дякую всім хто прийшов!!

 9. “ми” – це хто? ;) спробую вирватися наступного разу, надіюсь вистава ще колись повториться :) )

 10. ми – це “стая товарісчей” :)
  да. бабулі зажигали. кричали саме голосно – АВТОРА! РЕЖИСЕРА! :)

 11. 2 pheobe.
  Ти напевно не помітила, що одна з “манюніх бабусічок” на останній сцені, коли відкрилося що в чемодані головного героя, плюнула і всі вони “скоропостіжно” вийшли з залу :)

 12. інтригуєте? це я тепер маю піти, щоб глянути що ж то було в тому чемодані? ;)

 13. ні не бачила!! оце дають! шкода, шо не сподобалось. Але всім же не догодиш (

 14. 2 romuald. Та головне не те що було у чемодані головного героя (тим паче що це вже успішно кругом оприлюднили), чи в будь-якому іншому, і взагалі не в тому суть, хоча з іншого боку і в тому теж. Тут все залежить і від ставлення до певних історичних подій, і від розуміння\нерозуміння певних вчинків людей, їхніх прагнень і мотивів, та й врешті-решт від вміння і бажання внутрішньо налаштуватись на запропонований ритм вистави.

*