2011
08.19

Як приємно, що у країні, де всі і вся топчуться навколо пустого словечка ГРОШІ, де фактично кожен засновує і леліє свою життєву філософію на корисливості та вигоді, з’являється купка божевільних людисьок, котрі спроможні робити добрі вчинки ПРОСТО  ТАК.

Задля ідеї.
Задля майбутнього.
Задля розвитку.

 Ось так і двоє чуваків з Хмельницького, Оля та Андрій, організатори першого некомерційного фестивалю в України – Республіка Anti-Money fest, котрий дебютує у Кам’янець-Подільську 16-18 вересня цього року.

Про фестиваль:

Фестиваль Республіка стане дебютним і чи не єдиним некомерційним фестивалем в Україні. Він позиціонується як антикомерційний музичний арт-фестиваль та спрямований на звернення уваги на культурно-соціальні проблеми  та розвиток невеличких міст та містечок.

Ідея фестивалю – продемонструвати, що не все, що написано на стіні є лайкою чи рекламою, що не всі, хто на сцені, роблять це виключно заради грошей. Що люди можуть працювати якісно і совісно заради краси свого міста, заради ідеї.

Під час фестивалю група художників-райтерів з різних країн світу (Іспанія, Росія, Україна, Білорусь) розпишуть кілька будинків у місті, загальною площею 500 кв. м. Винятковість проекту полягає у гармонійному поєднанні старовинної архітектури та сучасного вуличного мистецтва графіті.

Вхід на фестиваль платний  та становить 100 грн на три дні дійства. Всі кошти, отримані зі входу, будуть витрачені на самооплатність акції – оплата дороги художникам, харчування, проживання, оренда обладнання для розпису будинків, фарба.

Таким чином на фестивалі діятиме кілька видів мистецтва: література, музика, та стріт арт, де братимуть участь багато цікавих особистостей мистецького життя України і не тільки.

Детальніше про програму можна дізнатися на сайті: http://respublicafest.com.ua

Я мала честь провести кілька приємних годин у віртуальному колі спілкування з організаторами фестивалю Республіка.

Знайомтесь. Божевільні організатори чудового фестивалю – Оля та Андрій, м . Хмельницький. Я умудрилась задати їм кілька питань щодо фестивалю, його ідеї.

- У фундамент основної ідеї фестивалю покладені: 1 – відсутність комерції, 2 – розвиток невеличких міст.

Якщо повністю відсутня комерція, то яким чином ви зацікавлюєте спонсорів? Невже є у нашій країні люди, котрі готові допомагати робити добру справу навіть без обіцянок постійної реклами їх фірмам, брендам?

 Оля:

Ми некомерційні в тому плані, що ми не ставимо собі за мету заробляти гроші, а в першу чергу хочемо розвивати те, що, на наш погляд, є важливим, доцільним та цікавим молоді та країні вцілому. А все починається з малого, тобто з малих міст.
Стосовно спонсорів, то їх цікавить сама їдея, але ми ж робимо рекламу, можливо не таку потужну (через відсутність фінансів), але ж робимо…

 Андрій:

Комерція як явище, на жаль, не буде відсутня на фестивалі. Вона відсутня з нашої сторони, бо все, що заробить фестиваль, буде віддано на самоокупність.

- Кому належала ідея. Чи має концепція фестивалю якусь цікаву передісторію чи легенду?

Андрій:

Моя ідея. Я 10 років прожив в Іспанії, де багато людей роблять правильні речі просто так. Був здивований, що в Україні ніхто нічого просто так не готовий робити, тому і з’явилась ідея продемонструвати, що є  хтось, хто може робити красиво і добре, не переймаючись грошима. Сподіваюсь, таких людей немало.

Оля:

Якоїсь конкретної та особливої легенди – ні, але в Європі це постійна практика (стріт-арт). І ми, організатори, вважаємо, що це треба доносити в маси. Щоб люди могли бачити щось нове та розвивали себе. Щоб діти, йдучи до щколи, дивились не на страшні сірі будинки, а на щось гарне та змістовне. Можливо, тоді вони будуть думати про щось інше, хороше. А не про алкоголь та наркотики на вулицях. Передісторія у кожного з нас в душі, головне -вчасно її вилити назовні.

- А команду ви яким чином знайшли?:)

Андрій:

А команди і нема. Це дві людини – я та Оля. Решта – друзі, або співчуваючі  (сміється).

- Які ще мають бути результати фесту? Який він, за Вашими очікуваннями, повинен мати резонанс?

Андрій:

Резонанс буде найбільший. Бо не бачу поки що, щоб якийсь фест проводив таку ж роботу. Для донесення ідеї в маси та демонстрації результату цього першого фестивалю ми будемо робити інтерв’ю, фото, передачі, і документальний короткометражний фільм. Але головне те, що люди побачать всі ті облагороджені будинки, і діти будуть ходити повз картин на них.

Оля:

Ми маємо надію, що після проведеня фестивалю кожен, хто побачить малюнок на стіні, зробить для себе висновок і зрозуміє, що не все в нашій країні та в нашому житті робиться заради грошей.  Також ми плануємо зробити цей фестиваль щорічним. І думаємо що лайн-ап фесту наступного року буде значно більший :)

- Супер! У місті розмальовуватимуть також стіни будівель, так?

Оля:

Так. Міська влада міста вже виділила нам 7 фасадів, частина яких знаходиться у старому міста,  а інша – у новому.

 - Чому ви дали назву РЕСПУБЛІКА?:)

 Андрій:

Республіка – це асоціація з якоюсь територією, де немає багатих та бідних, де всі рівні та люблять один одного. Утопія. Але все ж таки…

- Яку відвідуваність фестивалю ви очікуєте?

Андрій:

Ну я люблю сподіватись на мінімум. А якщо відвідувачів буде більше, то вийде сюрприз для нас.

- Якщо чесно – багато народу відмовилось від участі у фесті тільки через те, що їм не пропонувалися гонорари?

Оля:

Так, певна кіськість груп не виступає у нас не через якусь взаємну несимпатію, а через те, що ми неспроможні їх привезти. Але ж якщо не скидати ціну та не грати на таких фестивалях, то скоро в нашій країні не буде, де грати взагалі, а ще трохи пізніше не буде й для кого.

- Влада міста вас підтримала відразу? Певно, були здивовані ініціативою. Зараз рідко таке зустрінеш…

Андрій:

Так, влада пішла назустріч відразу. Вони зрозуміли, що ми робимо роботу для розвитку міста, для молодих людей.

- Чи організаторство візьмете на себе тільки ви без передачі естафети далі?  Чи передбачається, що ідея Республіки буде підтримана і іншими?

Оля:

Звісно ж нам приємно, якщо інші організатори підтримуватимуть ідею. Але ми самі будемо в першу чергу робити фестиваль на відповідному рівні. Можливо, це не завжди буде у Кам’янці, а ще й у інших містечках.

Тому, шановні читачі, беріть до уваги, що робити добрі справи у сучасному світі не є чимсь екстравагантним та незвичним, а навпаки – чудовою крутою тенденцією.

Поїхали на Республіку!

 

Іванна Мартинів


Прокоментуй!

Add Your Comment
*