2011
11.09

by FRANK MARTIN

Це інтерв’ю я взяв в луцького художника стріт-артера Андрія Калькова. Думаю, що лучани та й не тільки помітили його роботи, реакція на них різноманітна. Тому я вирішив поспілкуватися з Кальковим і задати питання, які цікавлять особисто мене і моїх знайомих, що стикалися з його роботами.

Що з цього вийшло пропоную переглянути нижче:

-Привіт,маю декілька питань для тебе…Давно ти в стріт-арті? з чого все почалося?

-Почалося все з графітті.У 2002-му році я звернув увагу на роботи луцьких райтерів Gzibe, PamOne та СікOne.Вони виглядали так захоплююче, що я не зміг втриматися, щоб не робити замальовки прямо із стін. На цій основі створював свої шрифти і згодом познайомився із самими художниками, які передали свій досвід, за що я їм щиро вдячний.Чотири роки я малював шрифти і потім все це мені досить набридло – хотілось більше викладатись, а роботи на стінах швидко псували.Тоді я почав робити живопис і графіку, можна було віддавати майже вічність полотну і не перейматись, що його вб’ють на наступний же день.Так пройшло кілька років, роботи припадали пилом, на виставки ходить дуже мало людей і виникла думка: -”Як поєднати широку доступність графітті пересічному глядачу із живописом?”.Саме тоді я звернувся до стріт-арту і почав масово друкувати стікери та постери із зображеннями своїх робіт. Це просто чудово, бо оригінал завжди залишається у мене і широкі простори вулиць краще галерей. Хоча теж інколи виставляюсь.

-Як ти можеш охарактеризувати свою творчість? Що хочеш донести до людей?

-Працюю у жанрі оп-арт та 8-bit. Це не те з чого починав, думаю і не те чим завершу. Роботи мають явно абстрактно-метафізичний характер, але в них таки закладено зміст і інформація, які дозволяють впливати на сприйняття глядача.Часто чую:”Я не знаю, що ти малюєш, але воно вабить та притягує”.Певно тому, що я використовую закони і символи,які давніші ніж світ. Плюс імпульс творчості, натхнення – це така загадка, на котру нема відповіді словами.

-Більшість твоїх останніх робіт входить у серію “Круговорот”.Що вона несе?

- В основі матеріальної будови Всесвіту лежить рух по спіралі. І будь-який предмет, об’єкт або явище – це сукупність вібрацій, які виробляються рухом Круговороту. Ця серія – оптичний ряд, який викликає енергетичний відгук у свідомості сприймаючої особистості.

-Твоя творчість пересікається з політикою чи ти аполітичний?

-Політика – явище хитке, липке та непостійне. Сьогодні одна партія, один президент біля керма, завтра – інші. Мистецтво ж в ідеалі незалежне та вічне. Вважаю, що існують більш достойні теми,наприклад, філософського,символічного або ж суто естетичного характеру.

-Так званий піар твоїх робіт обмежений лише Луцьком чи інші міста теж відзначені”Кальковим”?

-Намагаюсь більше подорожувати. Власноручно “виставлявся” у 10-ти містах України, часто допомагають друзі. Також обмінююсь стікерами із художниками з-за кордону.

-Твоє ставлення до сучасного мистецтва?

-Ціную професійні навики у композиційному, колоритному вирішенні, технічну майстерність. Велику увагу приділяю концептуальній стороні твору. Нема поваги для бруду та порнографії, люди хочуть шокувати такими сумнівними засобами. Сучасне мистецтво нагадує змагання “Хто оригінальніше?” і часто це перетворюється у гру “хто гарніше покаже абсурд”. Хоча це лише одна сторона медалі…

-Що можеш порадити митцям-початківцям?

-Вчитись основ на зразках класичного живопису, спостерігати за природою, прагнути гармонії. А найголовніше – робити те, що подобається і так, щоб всі етапи творчого процесу приносили задоволення.

-Ну що ж, дякую за гарну розмову, бажаю творчих успіхів!

FRANK MARTIN A.K.A. Дмитро Вижанський


4 коментарі

Add Your Comment
  1. Я не не зрозумів, де посилання щоб зберегти статейку в вконтакті?)

  2. +1 за інтерв’ю! не раз це бачив на вулицях міста

  3. 2 Птаха.
    Давай хтмл, умнік, буде)

  4. Норм стаття

*