2011
11.19

Що ми взагалі знаємо про мистецтво?

Що ми шаримо у ньому? Для когось мистецтво – це червоні маки на полях і портрети родичів. І все. Поза межами такого файного пейзажу все інше – гівно рідкісне. Для інших це навпаки – на перший погляд незрозуміле нагромадження думок, кольорів, речей, котрі компонуються у дику композицію, смисл якої не відразу і допреш.

Навіщо нам мистецтво? Через нього ми сприймаємо світ.

І мова зараз йде не про купку заангажованих законами життя недорозвинених середньостатичних гомо сапієнс-сміття на планеті, у котрих мозок розміром не більше за курячий. Це так. Масовка.

Мова про людей, котрі дивляться на світ ширше та з широко відкритими очима. Про людей, котрі не є жалюгідними константами у світо будівництві, а самі надягають свої кольорові каски,беруть у руки відбійні молотки і хуярять по життю ними з непереборним бажанням щось змінити.

І спостерігають за навколишнім через більше лінз – не тільки через чорну та білу.

І бачать у світі більше площин – не тільки 2Д.

І чують у ньому більше звуків – не дзенькіт будильника зранку і не шурхіт банкнот.

І сприймають у світі більшу палітру забарвлень.

І розфарбовують той світ власноруч.

Саме ці молоді люди представили свою творчість, свої мільйони бачень та думок щодо майбутнього: страшного та чудового, світлого та темного як ніч, позитивного та песимістичного на фіналі всеукраїнської акції Art Now Session, котра відбулась у Луцьку 12-го листопада 2011 року. Саме тоді в Галереї Мистецтв ВОНСХУ молоді люди зі всієї країни представили свою творчість, свої мільйони бачень та думок щодо майбутнього: страшного та чудового, світлого та темного як ніч, позитивного та песимістичного на фіналі всеукраїнської акції Art Now Session.

Що це таке і навіщо? Art Now Sessionпередбачає мистецтво тут і зараз, мистецтво не статичне, а динамічне, котре не є перманентним у просторі та часі, а постійно видозмінюється. Темою конкурсу стало майбутнє і те, як його сприймають митці. Це було відображено у фото, об’єктах декоративно-прикладного мистецтва, картинах та інсталяціях.

Також ключовим став той факт, що образотворче мистецтво може успішно і гармонійно поєднуватися з іншими видами. Наприклад, з поезією. Кілька молодих луцьких поетів (Єшка, Ігор Семенюк та Ольга Дячук) продемонструвати своє бачення деяких робіт, представлених на виставці, за допомогою слів. Адже малювати можна не лише пензлями, а ще й римами та звуками.

Акція відбувалась у декілька етапів протягом півроку та зачепила молодь з усієї України. Адже творчі люди об’єднані між собою мережею невидимих ниточок, завдяки котрим і створюється легкий пласт нестандартних людей.

Організатори – МО Квартира FM таВОМГО Українська Народна Молодь - підірвали своїм запалом кілька інших міст по Україні. Серед них опинилися Житомир, Київ, Івано-Франківськ, Кривий Ріг та Острог, також участь у конкурсі брали митці з Одеси, Ніжина, Москви та Воронежа.

Відкриття гранд-фіналу Art NowSession відбулося у столиці зеленоокої Волині.  Гостей виставки чекав сюрприз – окрім інсталяцій, картин, ваз із квітами, розтиканими по всіх залах Галереї Мистецтв, коротких записочок на кшталт «Посміхніться!» та інших відвідувачів… посеред центрального залу розмістилися величенькі конструкції з паперу.

Після вступного слова організаторів з цих конструкцій почали народжуватися невеличкі сцени - театр-студія ГАРМИДЕР в черговий раз шокувала публіку.

На Art Now SessionГАРМИДЕР представили в оптимістично-футуристичній замальовці “Музей жахів” своє бачення культури соціуму: люди зомбовані, продаються за безцінь та алкоголь, п’ють кров з культури та освіти, стають в’язнями інтернету та онлайн ігор , захлинаються попсою. Всі ці люди, на думку ГАРМИДЕРА у майбутньому залишаться лише експонатами ось такого музею жахів.Останнім образом від театру-студії був «смітник культурних жахів». Живі картини Музею Жахів майбутнього від ГАРМИДЕРУ діяли протягом 30-ти хвилин, а потім самодеінсталювалися.

Надалі глядачі мали вдосталь часу, аби насолодитися приємною акустичною музикою від Олексія Лазарєва.

Хто судив та хто виграв – читати http://kvartirafm.org/art-now-session-yak-tse-bulo/

 

Мала приємність висмикнути з тенет інтернету переможницю – лучанку Яну Редькіну на кілька слів.

-          Яно, скажи будь ласка, що для тебе особисто цей конкурс, що дала тобі ця виставка?

- ART NOW SESSION – це завтрашній день…це впевненість, це допомога …це вир емоцій і нових вражень…це безліч цікавих знайомств та незвичайних людей.

- Тематика конкурсу «Ми бачили майбутнє». Наскільки вона тобі близька?

- «Я чую, я бачу, я відчуваю…» ось що поєднує мене, мою творчість  та ART NOW SESSION ….мої картини-моє відчуття життя, яке втілюється у кольорах та найдрібніших деталях моїх робіт…я вчусь отримувати насолоду від буденних дрібничок, які мене оточують…пропускаю через себе ці відчуття та втілюю в образах моїх робіт.

Сама тема і розкриває формат конкурсу, занурює у світ мрій та, наче механізм, запускає уяву про майбутнє. 

Такого роду конкурси дають найголовніше – можливість досвіду. ART NOW SESSION – це платформа для молодих талантів. Це можливість відкрити свою творчість іншим, почути враження, критику. Це поштовх для вдосконалення та натхнення для подальшої праці.

Надалі роботи переможців та номінантів поїдуть до Житомира, де 26-го листопада відбудеться відкриття виставки « Переможці Art Now Session у Житомирі».

12-го грудня виставка переможців фіналу Art Now Session відбудеться у культурно-мистецькому Центрі «Є» у м. Івано-Франківськ.

Перемога завжди солодка та приємна, тому бажаю юним митцям подальшої наснаги у творіннях, кольорового натхнення та простору для кроку вперед!

А публіці ж бажаю лояльності та широкості кругозору, гарного мистецтва, факторів, котрі заставлять замислитись над буттям та вічно молодої музи поруч. Мистецтво – це не те, що звикли бачити, це спосіб передати свою думку іншим, а думки змінюються зі століттями. Те, як думав Мікеланджело чи Моне – це класика. Класику потрібно поважати і знати, але не факт, що потрібно так само думати. В дупу таке мистецтво, якщо воно стоїть на місці, шановні.

 


1 коментар

Add Your Comment
  1. дякую, що працюєте!

*