2012
03.28

Третього лютого нічний клуб «Метро» порадував прихильників тонкого гумору чудовою позитив-вечіркою Good Life Рarty. Родзинкою дійства став виступ відомої «зірки» талант-шоу «Х-фактор» Андрія Мацевка. Втратити можливість поспілкуватися з «Народним артистом України»  ми просто не могли собі дозволити . Як сказав один мій хороший знайомий: «Якби Мацевко попадав у ноти, то хто його б слухав?». Отже, в поки ще порожньому залі нічного клубу, Андрій погодився сказати  нам декілька слів. Відповіді «суперзірки» передаємо дослівно.

Доброго дня, Андрію. Скажіть, будь-ласка, Ви вперше завітали до нас у гості, в Луцьк?

-         Доброго вечора, Луцьк та Волинська область. Звичайно, я перший раз в цьому місті і буду радий бачити народ, як він мене буде зустрічати, з оплесками…

Я думаю, що луцька публіка Вас обов’язково порадує. А Ви встигли трішки ознайомитися з містом? Як враження про Луцьк?

-         Я не встиг,  отак трошки побачив…  Але спочатку, коли ми заїхали в Луцьк, я зрозумів, що місто гарне. Тому думаю, що і люди тут живуть теж хороші.

Ні для кого не секрет , що про Вас всі заговорили після талант-шоу «Х-фактор» та «Україна має талант». Скажіть, що Вас підштовхнуло до участі в цих програмах?

-         Справа в тому,  що, коли я ще ходив до школи, у мене була мрія – стати артистом. Мама казала : «Ай, які там артисти…». Але я пообіцяв сам собі та батькам, що я обов’язково досягну свого. Одного разу я їхав у потязі І побачив оголошення про кастинг на шоу, то відразу зрозумів, що хотів би виступити на великій сцені. І я поїхав, хоча й був не готовий. Мушу сказати, що закінчив музичне училище, де освоїв такі інструменти, як скрипка, сопілка й акордеон. Сам навчився танцювати . Коли  пішов на той «Х-фактор», одразу ж пройшов у перший тур. Там, знаєте, куплети два потрібно було заспівати, а коли потрапив в другий тур і заспівав «наживо », то всі були шоковані і відразу сказали: «Ти сто відсотків проходиш». Я був на стільки вражений виступом у Київі, що зовсім забув підготуватися до шоу. В останній день я взяв «мінусовки», вивчив слова і з тим і поїхав.  Під час мого виступу зал аплодував стоячи. Ніякого президента не зустрічали так, як мене!

І все ж таки, «Х-фактор» змінив Ваше життя?

-         Люди почали мене сприймати як шоумена. Їм було весело, вони думали, що я можу гуморески розказувати. Я слухав як люди плескають в долоні, як наслідок забув слова і з того всього почав танцювати.  Вся Україна аплодувала стоячи, але то не тільки в Україні, мене уже бачили і в Америці…

О, Вам доводилось побувати й за кордоном?

-         НІ, мене просили й в Америку, в Іспанію, в Чехію, але поки що не хочу.

Я думаю, що після «блискучої» участі в різноманітних талант-шоу, відповідно, зросла й увага представниць протилежної статі…  Чи вільне на даний момент зіркове серце, чи можливо, Ви вже знайшли свої половинку?

-          Зі своєю половинкою ми зустрілися на тому ж таки «Х-факторі», серце одразу підказало, що то буде моє кохання і перша дівчина в житті.  Спочатку ми просто дружили (туди-сюди), а по тому почали зустрічатися.  Вона хотіла грошей. А я, знаєте, такий дуже добрий… Ні один артист не буде так вільно спілкуватися з людьми, як я. Люблю ходити поміж людьми, тому що вони просто «вмлівають», коли бачать мене «наживо».

Тут Андрій задумався про щось своє, а тоді, наче повернувшись з іншого виміру, продовжив розмову:

-          Ага, про дівчину… Ми зустрічалися, я їй усьо купував, от все-все, що вона бажала – нічого для неї не жалів. Оплачував квартиру, яку вона винаймала.  І одного разу я вирішив не дати їй грошей – раз не дав, два не дав… Вона почала писати смс-ки, погрожувати. А я ж хотів на ній одружитися, хотів дуже велике весілля зробити, аж на три тисячі людей!  І я докладу всіх зусиль, щоб моє весілля потрапило у Книгу рекордів Гіннеса. Після «Х-фактора» я став народним поетом України, у мене є вірш на п’ятдесят куплетів, такого не писав навіть сам Шевченко, а я його «змайстрував» за пів години. Так от… Знаєте, що вона (дівчина, -авт.) мені сказала? Що хоче, аби її чоловік працював! А я їй на те: «Дякуй Богу, що я в тебе такий є». Та й до моєї слави вона відносилася скептично, соромилася зі мною ходити по вулиці, постійно говорила : «Купуй машину, то будемо з тобою разом їздити, щоб нас люди не бачили, а  інакше – ні!»

Тобто вона не підтримувала Вас у творчості?

-          Вона їздила зі мною на кастинги, але я бачив, що вона не дуже була в захопленні від того, чим я займаюсь.  Коли ми гуляли, вона ходила по іншій стороні вулиці, тому що не бажала, щоб на неї звертали увагу люди.

А Вас часто впізнають на вулицях міста?

-         О так! Звичайно! Дуже часто! Коли перший раз повернувся додому, мене зустрічали як Президента не знати якої Європи, сигналила кожна машина, з автобуса фотографували і навіть, коли темно, мене все одно впізнають.

І Ви, такий молодий, ще не стомилися від раптової слави?

-         Та… Уже півтора року як я популярний, але, запевняю вас, артистичної хвороби у мене не було й не буде.

Зрозуміло. Андрію, скажіть, а як Ви можете охарактеризувати стиль музики, в якому ви співаєте? Любите експериментувати з різними музичними напрямками? Можливо плануєте спробувати щось нове…

-         Я радився з багатьма артистами, вокалістами і мені казали, що я більше до українського народного стилю підходжу. Я, знаєте, страшенно вишиванку люблю. І весілля я буду робити по-стародавньому, так як колись було – шість дружок, шість дружбів, дві пари музикантів… Сьогодні заспіваю пісню «Білі троянди», і я даю гарантію, що звучатиме вона не гірше, ніж на «Х-факторі».

Сорока на хвості принесла, що Ви плануєте поїхати на Євробачення? Це Ваші плани на майбутнє чи поки що просто мрії?

-         Звісно! Є у мене таке натхнення. На Євробаченні була Вєрка Сердючка, шкода, що вона не зайняла першого місця, лише Руслана зайняла. Хто там ще був? Ані Лорак. Особисто мені вона не подобається, тому що сильно гонорова. Я би дуже хотів на Євробачення, але поки що не відчуваю себе готовим до цього. Спробував позайматися вокалом – так декілька раз пішов і покинув, горло болить… Але, якщо вже потраплю на Євробачення, то мені не потрібно ні французької, ні англійської, ніякої мови! Співатиму лишень рідною, українською.

А з ким із сучасних зірок української естради Ви хотіли б заспівати в дуеті? Чи можливо з кимось із зірок світового масштабу?

-         Мені дуже подобається Павло Зібров та Ніна Матвієнко, тому що її пісні – це просто «бомба»! Я мріяв і мрію виступити з нею на одній сцені! Скажу вам по секрету, що у мене з’явився  новий талант – свистіти. На «Україна має таланти» був один «свистун», він потрапив у першу десятку, то я думаю, що справився б не гірше, бо талант у мене в серці.

Андрію, а чи є у Вас власний фан-клуб? Чи можливо хотіли б такий заснувати?

-         Поки що, на жаль, такого нема, тому що я цього не пропонував. З часом, помаленьку, все у мене буде. В мене є свій стиль, свій репертуар, в мене є ексклюзивна вишиванка, якої немає у жодного з артистів. А коли повернуся на «Україна має талант», одягну нову сорочку з вишитими чорними трояндами і співатиму пісню про червоні маки, яку згодом напишу.

А Ви вважаєте себе зіркою?

-         Рахую. Спочатку, після першого сезону «Х-фактора»,  я був просто зіркою, а тепер я народний артист України! То правда. Навіть по телевізору говорили. Навіть , коли йду на базар,  чую: «Оля, Ніна, дивіться! Пішов народний артист України!». А мені так приємно, що аж душа крається! Але є різні люди. Наш район, знаєте, такий «битий», люди у селі заздрісні. Ніяк не можуть змиритися з тим, що я один з району потрапив на телебачення (Мацевко родом із Рожнятинського району, Івано-Франківської області, – авт..).  А тепер я проживаю  в столиці, так як і усі артисти.

Отже, Ви вирішили податися ближче до столиці. А яким себе бачить Андрій Мацевко через десять років? Планами на майбутнє поділитесь?

-         Мене частенько запитують, чому ж мене не видно і не чути на телебаченні. А я просто поки що не хочу! Буду, звичайно, робити свої концерти великі, диски записувати. Я думаю, що все ж таки буду на великій сцені, буду найкращим з найкращих. Планую випустити власну книжку з віршами…

Яке Ваше відношення до алкоголю? Пиво полюбляєте? Чи Ви за здоровий спосіб життя…

-          Пива не люблю! Я проти наркотиків та алкоголю. Хотів би, щоб в Україні взагалі заборонили продаж цих речей! Ніколи в житті не пробував палити, не пив і нікому не раджу. І, якщо я колись стану президентом, я зроблю так, щоб алкоголю в Україні не було взагалі! (тут вже пахне передвиборчою агітацією, – авт.)

А на власному весіллі чарочку пригубите?

-         Ще з дитинства дуже любив ходити в гості. І там постійно пропонували випити. Але в мене хворий шлунок і тому я ані-граму! (Сміється)

В НЛО вірите?

-         Колись я був з суботниками (релігійна секта, адвентисти сьомого дня – авт), так вони мені такого понарозповідали! І про те, і про се. От в їхню віру я не вірю! А інопланетяни… Мабуть п’ятдесят на п’ятдесят. Щось я сумніваюся.

А в кінець світу?

-         Я давно говорив, що нашій державі вірити взагалі не можна! А кінця світу, я даю сто відсотків (стукає по столі), ніколи не було та й не буде. Всі казали: «Йой, 2012-ий рік настає, йой кінець світу буде!». А я вважаю, що якби мав бути кінець світу, то не робили би Євро-2012.

А яке особисто Ваше відношення до Євро-2012?

-         Особисто я – за! Мене просили до Львова на відкриття цього стадіону. Там була Руслана, то даю гарантію, що після мого виступу Руслана заховалася б.  Хотів би знайти собі дівчину, з якою можна було б заспівати в дуеті. Звісно, моя половинка теж мала гарний голос, але до сцени вона не дуже, перестрашилася того народу, завмерла, кинула мікрофон на сцені.

Андрію, щиро дякую Вам за відверту розмову.  Будемо з нетерпінням чекати Вашого виступу. Сподіваюся, що луцька публіка Вам дуже  сподобається, і Ви будете і надалі веселити нас своїми піснями.

-         На прощання хотів би сказати, щоб ви не вірили тому, що пишуть в інтернеті, жодної сторінки у соціальних мережах у мене нема. Кожен думає лише власним розумом і творить, так як хоче. Хотів би побажати лучанам всього найкращого.

І тут же, трішки подумавши, Мацевко сказав: «Лу-у-уцьк!!!Я вас не Ц-цую!»

В будь-якому разі, після цієї розмови залишилися виключно позитивні емоції, а заряд здорового позитиву тримався до самого закінчення вечірки.  Коли Андрія попросили сфотографуватися для преси, він довго-довго чепурився, постійно перепитував чи «файно виглядає». І нарешті, після усіх інтерв’ю та фотосесій, нагородивши журналістів своєю безцінною посмішкою, суперзірка пішов готуватися до свого виступу.  Тим часом публіка скандувала: «Ой, смереко!».


4 коментарі

Add Your Comment
  1. Блін, ото я відстав від життя! Повідайте непродвинутому забитому хлопцю: хто це такий?
    Маю таку проблєму: практично не дивлюся ТБ і талант-шоу зокрема…

  2. вибач за мою прямоту – то ЛАЙНО з лайна. Суть в чому – людям дуже подобаються ідіоти… І оцей чувак не вміє ні співати, і музики він не чує, зате свято переконаний, що він зірка. Просто глянь цю відяшку і одразу все стане зрозуміло)) http://www.youtube.com/watch?v=Se9OxBXi8Bw

  3. о ужос! це ж він тіпа на серйозні це співає :) добре, що хоч вистачило розуму його нікуди далі не випустити :)
    ну ладно, клоунів теж часом тре)

  4. Найсмішніше і найприкріше те , що цей “артист” заробляє гроші на людях, які прийшли подивитись на “ідіота”. Так що , хто розумніший? :( (((((

*