2012
04.12

(фото http://www.volynpost.com)

12-го квітня Луцьк відвідав Юрій Андрухович,  де презентував свою мемуарну книгу «Лексикон інтимних міст». Зустріч відбулася в приміщенні факультету журналістики та філології.  Прибув Андрухович із своїм товаришем Сашком Ірванцем, котрий прийшов першим і був охрещенний “першою ластівкою”. Доречі, разом з ним та Віктором Небораком в 1985 році він заснував поетичну групу  «Бу-Ба-Бу», яка відновлювала пишні традиції в українській літературі.

 

Сашко Ірванець зробив невеличку рецензію до нової книги, де розповів, що вона складається із 111-ти розповідей, де кожна розповідь про окреме місто та додав, що «це не роман, це роуд муві». Невдовзі до бесіди приєднався Юрій Андрухович і взяв слово де розповів, що найбільше у книзі міст, що починаються на букву “Б”. “Можливо тому, що першим був Бабілон. Українською Вавилон, та насправді Бабілон його називали…Важко було знайти міста на “и” та “ї”.. А от на “є” знайшлося відразу – Єнакієве”, – зазначив Андрухович, причому аудиторія відразу зрозуміла і почулася відповідна реакція. Також автор зачитав  ”Пісню про Лялю Бо” в рамках розділу про Бєлград, що аналогічно викликало бурну реакцію, оскільки відображає вона українську ментальність, чого варті лиш ці слова : “… циці в неї иц-иц, а голова українська!” або ”Я припалив від тієї цибатої, нарешті стало добре…”(Юрій саркастично описує рівень уважності і зацікавленості студенток філології у Бєлграді).

Загалом Андрухович планує випустити шість частин роману, де буде розповідь про 222 міста, 333 і т. д. Розмова з письменником залишала позитив і суміжні приємні враження. Я встиг погортати його книгу, яка доречі, на зустрічі коштувала за контрабандною ціною 100 гривень, і впевнено стверджую, що книга варта щоб її прочитати.

Дмитро Віжанський


1 коментар

Add Your Comment
  1. От я якраз зараз її читаю (вже кілька місяців :) ). Кожне місто – окремий твір, тому цілісне враження скласти важко. Але однозначно почитати варто

*