2013
06.04

Зустріч з Робертом Ван Вореном Луцьк6 червня об 11 год. у Луцьку в актовому залі Луцького базового медичного коледжу (вул. Лесі Українки, 2) відбудеться зустріч із голанським правозахисником, публіцистом Робертом ван Вореном. На зустрічі буде присутній також правозахисник, колишній президент та політв’язень, психіатр Семен Глузман.

Роберт ван Ворен представить свою книгу «О диссидентах и безумии: от Советского союза Леонида Брежнева к Советскому союзу Владимира Путина». Ван Ворен у 1980-ті роки нелегально привозив до Москви гуманітарну допомогу родинам ув’язнених дисидентів. На початку 1990-х років він допомагав реформувати українську психіатрію і виступав «послом доброї волі України» на Заході.
Роберт ван Ворен у своїй книжці «О диссидентах и безумии: от Советского союза Леонида Брежнева к Советскому союзу Владимира Путина» більшу частину власних спогадів присвятив діяльності Семена Глузмана. Це видання – реалістичний детектив, де мемуаристика дуже жива і цікава, але водночас інформативна. «Протягом 90-х років Київ залишався центром реформ у області психіатричного здоров’я у Східній Європі та колишньому СРСР. Багато із непсихіатричних проектів, які ми розробили з Глузманом, були сконцентровані на формуванні громадянського суспільства в Україні з підтримкою засобів масової інформації. Ми доставили десятки одиниць ксерокопіювальної техніки у Києво-Могилянську академію, державні установи і міністерства. Три тисячі кубометрів гуманітарної допомоги були доправлені у 60 лікарень в Україні. У Києві було створенно Центр жертв тоталітаризму і громадянської війни, яке фінансувало спочатку голланське Міністерство іноземних справ», – розповідає у книзі Роберт ван Ворен.
Під час зустрічі буде можливість придбати книжки Роберта ван Ворена «О диссидентах и безумии: от Советского союза Леонида Брежнева к Советскому союзу Владимира Путина» і Семена Глузмана «Рисунки по памяти, или воспоминания отсидента», де автори нагадують українцям про часи радянського тоталітарного переслідування за політичні погляди, про зловживання психіатрією для боротьби з інакодумцями.

Організатори зустрічі з Робертом ван Вореном і Семеном Глузманом – незалежна громадсько-політична газета «Волинь-нова», ВОГО «Фонд місцевого розвитку» (проект «Діалог з успішними громадськими діячами»).


Прокоментуй!

Add Your Comment
*