2006
07.12

Навіщо це все…

Навіщо це все або Куди я потрапив?
(звернення до відвідувачів сайту)

Озирнись навколо! Надворі 21 століття, ти помітив? Що це означає? Це означає, що прийшла інформаційна ера, і раз ти зайшов на цю сторінку, значить ти вже живеш в цій ері. Ти маєш доступ до Інтернету, шукаєш там щось постійно чи заходиш випадково. І одного чудового дня ти захочеш дізнатися, чим живе твоє місто. В тебе чудовий настрій, з усмішкою на обличчі ти заходиш в нет і …. Всьо, приплили… “ЧОМУ ВСЕ ТАК ГРУЗИТЬ?” Ось перше питання, яке виникає в творчої людини, яка заходить на офіційний сайт будь-якого міста. “Ага, ну це для серйозних дядьків, пошукаю я ще щось”, – думаєш ти. І не знаходиш. Пориєшся ще годинку-другу, щоб добити свій настрій вже остаточно, і з похмурим виглядом ляжеш спати.

А все чому? Бо більшість людей живе ще в 20-у столітті . В тому числі ті, що роблять сайти. Якась статистична інформація, промови, індустріальний розвиток – може це когось і цікавить (ну треба їм по роботі, що зробиш), але тільки не творчу людину, яка думає категоріями 21 століття.

І основна річ, яку принесла ця нова ера, – свобода інформації. Кожен, хто має що сказати, може сказати це в Інтернеті – в гостьовій, на форумі, написати гондураським друзям лист про стан справ в Україні по електронній пошті, зрештою, створити власний сайт.

Отже. Перед тобою альтернативний сайт Луцька під назвою “Луцьк неформатний”. Все, що на ньому розміщене, може бути як суцільною вигадкою, так і правдою, основне – це що інформація на ньому подається людьми без будь-якої вказівки, вони висловлюють власну думку про місто і не тільки, яка може бути несерйозною, провокаційною, цікавою чи навіть нудною для інших (але ж не для автора!). Тому ми створюємо віртуальне місто – Луцьк, такий яким він є в очах простих людей.

Ти йдеш по місту, що ти бачиш? От чувак з гітарою ходить по барах і співає людям пісні, хтось розмалював стіни графіті, хтось продає картини, а хтось грає рок-н-ролл. Це все не можна знайти на сайті міста, хоча ти точно знаєш, що це є. Що твоє місто цікаве і в ньому живе багато цікавих людей. Ти чуєш про них в розмовах, ти хочеш цим поділитися, а нема з ким. Зрештою, ти хочеш знайти таких як ти – людей, які отримують кайф від життя: хочеш писати статті, ходити на Говерлу, робити діджейські ремікси чи кататися на власному байку.

Щоб об’єднати таких людей, і створений цей сайт. Луцьк – це весело. Луцьк – це цікаво. Луцьк – це модно.

Забудь про цензуру, забудь про обмеження, забудь про комплекс провінціала. Забудь про те, що за інформацію потрібно платити гроші. Все, що є на цьому сайті, безкоштовно. Ти можеш безкоштовно розмістити статті, написати свої новини, враження від будь-якої події.

Тут також може бути розміщено те, що дійсно практично цікавить людей. Як зняти квартиру молодим людям? Де реально можна купити взуття для подорожі в Карпати? Чи дорого погудіти в такому-то барі? Як купити автомобіль на авторинку і не лоханутися? Чи варто платити хабарі скрізь і кожному, чи може є і в державно-бюрократичному апараті нормальні люди?

Це крок до відкритого суспільства. В ідеалі, звичайно. Сайт для тих, хто дивиться на життя з усмішкою, для тих, хто поважає будь-яку людину, вже за те, що вона людина. Це не приватний проект, який створений для того, щоб самовиразитись. Це віртуальне місто вільних і творчих людей. Перш за все, це сайт для тих, хто отримує КАЙФ і хоче ним поділитись, а також для тих, хто тільки шукає цей КАЙФ. Кайф від життя, а не від споживання різних таблеток і травичок.

От так, трішки пафосно і, можливо, надто серйозно. Хочете ви, чи не хочете, а цей сайт буде :)

P.S. Даний текст написаний засновником сайту в 2005 році – році заснування сайту


Comments are closed.